GALERIA | Promovimi: Jaro jeton ende “Jeta në linjë” në moshën 74-vjeçare

Foto: "Shtypi i Lirë" / Dragan Mitreski

Para një publiku të shumtë është lansuar sonte libri biografik i menaxherit të njohur Velibor Jarovski – Jaro - "Jeta në rrezik".

Autorja e librit është vajza e tij, gazetarja e shquar Milica Jarovska, e cila i çon lexuesit në një udhëtim emocionues në jetën e Jaro-s në një mënyrë argëtuese.

“Autorë si Jaro, Milica dhe unë jemi ata që i shkruajnë librat e tyre, i paguajnë vetë dhe i blejnë të gjithë. Dhe këta shkrimtarë janë ata që shteti paguan për librat që nuk i blen askush. Ky është ndryshimi.

Koha do të tregojë nëse ishte një jetë në lojë, nëse ishte një jetë për një kunj, nëse një jetë me kunj... Por, me siguri, ky libër do të na e shpjegojë”, tha promotori i librit, aktori dhe showmeni. Igor Zambazov.

Foto: "Shtypi i Lirë" / Dragan Mitreski

Për procesin e shkrimit, Jarovska tha se ishte paksa e vështirë për të shkruar librin sepse babai i saj ndonjëherë dinte t'i ngatërronte vitet e ngjarjeve dhe ndodhive. Megjithatë, Jaro legjendar është një burim i pashtershëm, një thesar incidentesh të pabesueshme, të cilat, për fat të keq, nuk mund të përkthehen të gjitha vetëm në një libër.

Foto: "Shtypi i Lirë" / Dragan Mitreski

Autori tha se ka mjaft material për një libër të dytë dhe Jaro zbuloi se do të ketë edhe një dokumentar për jetën e tij.

Në promovimin e librit, që u bë në restorantin “For” në Shkup, morën pjesë një numër i madh i fytyrave publike, gazetarëve, si dhe miq dhe bashkëpunëtorë të ngushtë të Velibor Djarovski-Djaro.

Libri “Jeta mbi një zare” është botuar nga shtëpia botuese “Tre”.

Foto: "Shtypi i Lirë" / Dragan Mitreski
Foto: "Shtypi i Lirë" / Dragan Mitreski
Foto: "Shtypi i Lirë" / Dragan Mitreski

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës