GALERIA | Pemë të rrëzuara, rrugë të përmbytura, degë të thyera në Aeroport

Stuhia e fortë e përcjellë me shi të rrëmbyeshëm që ka goditur Shkupin pasditen e sotme ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale në Komunën e Aerodromit në Shkup, gjatë së cilës janë rrëzuar disa pemë, janë thyer degë në disa vende dhe janë vërshuar një pjesë e rrugëve.


Ekipet e Bashkisë në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme kanë dalë menjëherë në terren, ku po pastrojnë pasojat e stuhisë.


Ata ftojnë qytetarët që nëse vërejnë dëmtime të tjera të lajmërojnë në numrat e telefonit 072/270 886 ose 112.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës