Futbollisti ganez Christian Atsu u gjet i gjallë në rrënojat pas tërmetit në Turqi

foto: Prince Screen/Youtube/Bsports Tv

Anësori i kombëtares së Ganës dhe skuadrës turke të kategorisë së parë Hatayspor Christian Atsu shënoi në minutën e shtatë të pushimeve për t'i dhënë fitoren skuadrës së tij ndaj Kasimpasa të dielën.

Siç thotë "Pasqyrë“, është gjetur i gjallë ish-lojtari i Chelseat dhe Newcastle, Atsu në rrënojat e Turqisë pas tërmetit katastrofik.

Futbollisti nga Gana (31) është ndër të zhdukurit pas shembjes së një pallati në Hatay.

Informacionet thonë se Atsu ka probleme me frymëmarrjen së bashku me disa dëmtime, ndaj aktualisht ndodhet në spital.

Klubi Hatayspor pritet të dalë së shpejti me informacione zyrtare.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës