Futbollistët humbën avantazhin me dy gola ndaj Bullgarisë

Foto: FFM

Kombëtarja e Maqedonisë për femra në futboll iu afrua fitores ndaj Bullgarisë në Sofje, por në fund fitoi vetëm një pikë (2:2) në ndeshjen e katërt të Grupit C në Ligën e Kombeve.

Maqedonia kaloi në epërsi me golin e Gentiana Rocchi në minutën e 11-të dhe me atë gol shkojmë në pushim. Është luajtur në minutën e 62-të kur Ulza Maxuti u rrit në 0:2.

Megjithatë, gjërat filluan të ndryshojnë në terren kur Sara Kolarovska fitoi një karton të kuq. Pesë minuta deri në fund të 90-tës së rregullt Leonora Zheleva Bullgaria reduktoi në 1:2. Qëllimi i barazimit ishte puna e Laura Petrova në minutën e pestë të kohës shtesë.

Maqedonia e mbylli fazën e grupeve me një pikë dhe në vendin e fundit, Bullgaria ishte para nesh me pesë, ndërsa Kosova në pozitën e parë me dhjetë pikë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës