Futbollistët U-17 nga Portugalia kthehen me 27 gola të pësuar dhe asnjë të shënuar

Foto: FFM

Ekipi i femrave në futboll të Maqedonisë deri në 17 vjeç vazhdoi të humbasë bindshëm me shumë gola të pësuar.

Skuadra e Katerina Mileskës sot u mposht nga Hungaria me rezultat 7:0 dhe ishte ndeshja e tretë e turneut kualifikues për Kampionatin Evropian që mbahet në Lisbonë të Portugalisë.

E hapëm turneun me humbjen më të madhe, 13:0 ndaj Gjermanisë, dhe më pas me 7:0 më mirë se futbollistët tanë ishte edhe Portugalia. Kur gjithçka bëhet bashkë, kombëtarja jonë kthehet në shtëpi me 27 gola të pësuar dhe asnjë të shënuar.

Përbërja me të cilën Maqedonia udhëtoi në turne:

Portierë: Vedrana Komnenova, Meri Vaseva;

Mbrojtja: Sladjana Gjordjieva, Iva Jovanoska, Mina Kovaceska, Elena Llondevska, Mihaela Markovska, Mila Paneva, Katerina Petkova;

Rreshti i mesëm: Teona Galabovska, Iva Josifova, Rona Rustemi, Nikica Trendova, Vaska Vasileva, Eva Veliçkova;

Sulmi: Ana Borzoska, Melissa Milica Dimitriski, Anastasia Ilievska, Nastasja Nakova, Jovana Pavlovska.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës