Shtetas francezë, gjermanë dhe argjentinas ndër pengjet e fundit të liruar nga Hamasi

Foto: EPA-EFE / ABIR SULTAN

Mes 11 pengjeve izraelite që Hamasi liroi nga Gaza sonte janë disa persona me shtetësi të dyfishtë, tha zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Katarit, Majed Al Ansari për X.

“Izraelitët e liruar nga Gaza përfshijnë 3 shtetas francezë, 2 shtetas gjermanë dhe 6 shtetas argjentinas”, tha ai, duke shtuar se ata “i janë dorëzuar KNKK-së”.

Ai gjithashtu konfirmoi se, siç ishte njoftuar më parë nga Hamasi, në mesin e palestinezëve që u liruan nga burgjet izraelite ishin 30 fëmijë dhe tre gra.

Sipas informacioneve të fundit nga IDF, pengjet e liruara janë rrugës për në Izrael

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës