FOTO+VIDEO | Një histori jete që bëri shumë të qajnë: Humbi kujtesën në një aksident, burri i saj bëri një punë të pabesueshme...

Foto: Printskrin/ Youtube/NBC News

Drejtësia Stamper ajo e imagjinonte martesën e saj të ëndrrave që në fëmijëri. Vizioni i saj përfshinte një ceremoni intime me një temë - një vend i zbukuruar me luledielli dhe detaje intensive të verdha dhe blu, thotë ajo "Bright side" (Ana e ndritshme).


Dhëndri i lumtur e ka njohur Drejtësinë që në shkollë, kur ata ishin 10 vjeç. Jeremy pranon se e admironte shumë në atë kohë dhe romanca e tyre lulëzoi gjatë viteve të shkollës së mesme

Çifti diskutoi për martesën, pasi të dy ndjenin një lidhje të pamohueshme.

“Ne thjesht e dinim se duhej të ishim bashkë”, thotë Justice.

Por në 20 gusht 2014 ka ndodhur një tragjedi e madhe. Vetëm disa javë pas dasmës së tyre idilike në Virxhinia, Justice kishte aksident në të cilin ajo ka pësuar lëndime të rrezikshme për jetën.

Jeremy-t iu kujtua telefonata e ankthshme nga Justice, zëri i saj i ngashëruar u mbush me ankth, duke e bërë atë të nxitonte drejt saj. Ajo ishte duke shkuar për në shtëpinë e tezes, kur një automjet tjetër u përplas me të nga pas me shpejtësi 80 km/h, duke e hedhur atë dhe makinën e saj 50 metra nga rruga.

Pas aksidentit pasoi një periudhë e vështirë rikuperimi. Drejtësisë iu deshën më shumë se një muaj e gjysmë që të merrte guximin për t'i treguar Jeremy-t se nuk e mbante mend ditën e tyre të dasmës apo javët para ngjarjes.

Jeremy, megjithëse i dekurajuar, u përgjigj me mbështetje dhe mirëkuptim të palëkundur. Ai e bindi atë të mos jetë e trishtuar dhe e zemëruar, duke i thënë me vendosmëri: "Do ta bëjmë përsëri".

Ai i qëndroi besnik premtimit të tij dhe çifti filloi të planifikonte një martesë të dytë. Duke marrë gjërat në duart e tij, Jeremy filloi fshehurazi një fushatë GoFundMe, duke u bërë thirrje dashamirësisë dhe bujarisë së të tjerëve për të kontribuar sa mundin për t'i ndihmuar ata të arrijnë martesën e tyre të ëndrrave.

Në fund, Jeremy mblodhi mbi 5.000 dollarë dhe i dha të dashurit të tij dasmën e ëndrrave të saj.

“Dasma jonë e parë ishte e bukur dhe perfekte, por këtë herë dua që Drejtësia të jetë vërtet e kënaqur. Ajo e meriton”, tha Jeremy në një intervistë.

“Jam me fat që jam gjallë dhe jam shumë me fat që kam Jeremy-n sepse nuk do t’ia kisha dalë pa të”, shtoi Justice.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës