FOTO+VIDEO | Rekordi Botëror Guinness: Është bërë donuti më i madh rozë në botë, ai peshon 102 kilogramë

Foto: Guinness World Records / Ferrari / Profimedia

Kuzhinierin Nick DiGiovanni dhe të famshmit Lynn Davis, dëshmuan edhe një herë mjeshtërinë e tyre në botën e gastronomisë, duke arritur një sukses të jashtëzakonshëm, shkruan "India Times".

Dyshja dinamike së fundmi krijoni një donut gjigant rozë, me një peshë të pabesueshme 102,5 kilogramë, duke fituar kështu titullin prestigjioz "Konuti më i madh në botë", dhënë nga Libri i Rekordeve Guinness.

Për të siguruar këtë vlerësim mbresëlënës, DiGiovanni dhe Davis filluan sfidën e frikshme të krijimit të donutit gjigant në një hark kohor të ngushtë prej vetëm tetë orësh.

Foto: Ekrani i printimeve / YouTube

Përveç afatit kohor, donuti gjigant duhej të ishte të paktën 30 centimetra i gjatë, duke plotësuar të gjitha kriteret strikte për këtë rekord prestigjioz botëror.

Nick ndau një video në YouTube duke treguar procesin e ndërlikuar të sipërmarrjes së tyre të guximshme të kuzhinës. Sipas tij, ky krijim masiv është e barabartë me 1.500 donuts madhësia e rregullt, e cila është një dëshmi e zgjuarsisë së tyre të kuzhinës.

Shikoni videon më poshtë:

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës