FOTO+VIDEO | “Me dashuri, për Shkupin”: Daci dhe Aleksandri përgatitën një mbrëmje të mrekullueshme për publikun e tyre

Foto: “Sloboden Pechat”/Meto Zdravev

Aktori Dragan Spasov - Doc dhe këngëtarja Aleksandar Mitevski Ata kanë katër vite që ekzistojnë si dyshe muzikore dhe sonte me atë rast kanë dhënë një koncert ditëlindjeje për publikun e tyre besnik. Vendi i tubimit është kopshti i bukur i gjelbër në çatinë e Qendrës Tregtare të qytetit në Shkup.

Duke filluar nga ora 20.30:XNUMX, vizitorët shijuan koret e famshme të festivalit dhe evergreens.

“Më duket sikur kemi 40 vite, sepse jemi shumë aktivë çdo ditë. Ne ishim me njerëzit gjatë gjithë periudhës së pandemisë dhe ditë e natë u dhamë një rreze shprese njerëzve. Që atëherë, të gjitha thirrjet janë drejtuar për atë, kur të hapet një mundësi për të bërë diçka, ku të gjithë do të jenë të lirë të vijnë. Pikërisht për këtë po e bëjmë këtë koncert për të gjitha gjeneratat dhe rasti është ditëlindja jonë e katërt”, ka thënë së fundmi Mitevski për “Sloboden Pechat”.

Në vazhdim ju sjellim pjesë nga atmosfera e mrekullueshme nga koncerti i ditëlindjes.

Foto: “Sloboden Pechat”/Meto Zdravev
Foto: “Sloboden Pechat”/Meto Zdravev
Foto: “Sloboden Pechat”/Meto Zdravev

VIDEO | Aleksandri dhe Daci: Do të këndojmë këngë të bukura, të vjetra, që do t'i kthejnë Shkupët e vjetër në kohë të mira

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës