FOTO+VIDEO | "Kjo nuk mund të jetë Madonna!": Fytyra e re e panjohur i tronditi të gjithë në Grammy

Foto: Profimedia

Në ceremoninë e 65-të të ndarjes së çmimeve Grammy, që u zhvillua mbrëmë në Los Angeles, ai u shfaq edhe mbretëresha e popit Madona, këtë herë në rolin e prezantueses. Madonna njoftoi Sam Smith dhe Kim Petras dhe këngën e tyre hit "Unholy", e cila është në dispozicion në kategorinë Pop Duo/Group Performance.


Mbretëresha e popit u ngjit në skenë në një edicion monokrom, duke zgjedhur një fund të gjatë të zi me të çarë në anë dhe një pallto të zezë më të gjatë me prerje të pazakontë, me xhepa të mëdhenj dhe bel të theksuar. Madonna zgjodhi gjithashtu një hairstyle atipike në stilin e Princeshës Leia nga filmi "Star Wars". E të gjithë stilimin e ka plotësuar me doreza rrjetë, vathë në formë kryqi dhe unaza me shkëlqim, si dhe me një detaj në stilin e saj – një kamxhik lëkure, të cilin e mbante gjatë gjithë kohës në duar.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Madonna Fan (@madonnamlvc)


Por ajo që tërhoqi shumë më tepër vëmendje sesa stili i modës ishte Fytyra e Madonës – definitivisht ndryshe se kurrë më parë dhe dukshëm i rinovuar.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Merce Noni (@merce_noni)


Kujtojmë që ylli i estradës prej disa vitesh është shënjestër e kritikave për shkak të fiksimit të saj me korrigjimet estetike, si dhe përdorimit të photoshop-it në fotot në Instagram. Por këtë herë definitivisht nuk bëhej fjalë për editim fotosh, dukej qartë në skenë se 64-vjeçarja Madonna vizitoi sërish kirurgët plastikë. Sigurisht që pas paraqitjes së saj të mbrëmshme nuk kanë munguar edhe reagimet e publikut.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Madonna (@madonna)

"Çfarë ndodhi me fytyrën e Madonna-s", "Po përpiqem të injoroj faktin që Madonna ka një fytyrë krejt të re", "Ajo me të vërtetë u dëshpërua", "Ajo duket si një imitues i Madonës, ndërsa fotot e Madonna-s së vërtetë po luhen në ekrani pas", "Madona duket e mirë për moshën e saj... nëse është në të vërtetë një vampir 2.700-vjeçare që ha foshnja dhe kafshë të vogla", janë vetëm disa nga komentet e shumta në rrjetet sociale.

 

VIDEO | 'Kjo është shumë e trishtueshme': Madonna tronditi fansat me pamjen e saj pa grim

VIDEO | Dëgjoni "Break My Soul - The Queens Remix": Një shkrirje e shkëlqyer muzikore dhe bashkëpunimi i parë midis Madonna dhe Beyoncé

VIDEO | Vazhdon të tronditë: Madonna me një njoftim të ri të çuditshëm

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës