FOTO+VIDEO | Një maqedonas iku nga siguria dhe u fut në fushë pas derbit Juventus-Inter

Foto: Juventus MK/FB

Dje Juventus dhe Inter luajtën 1:1 në derbin italian në Serinë A dhe kjo ndeshje me siguri do të mbahet mend gjatë nga tifozi maqedonas i “Zonjës së Vjetër”. Nace Wasev.

Vasev pati mundësinë të shikojë drejtpërdrejt derbin e klubit të tij të preferuar në Torino, por nuk qëndroi vetëm me prezencën në tribuna, ndaj mori kujtime që do t'i kujtojë.

Gjegjësisht, pas përfundimit të ndeshjes, Vasev ka arritur të kalojë sigurinë dhe të futet në fushë ku ka bërë foto me disa lojtarë të Juventusit (Vllahoviq, Kostiq Gati...), por ka marrë edhe një fanellë nga mesfushori italian Manuel Locatelli.

Në faqen e tifozëve maqedonas të klubit nga Torino është publikuar edhe një video nga momenti kur Vasev merr fanellën nga Locatelli dhe kthehet në tribuna pa pasur probleme të mëdha me sigurinë e fushës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës