FOTO + VIDEO | “Luanët e Maqedonisë”: Trifun Kostovski këndoi në festën jubilare të “Kometal Gjorçe Petrov”

trifun Kostovski
Pjesë nga atmosfera e festës jubilare / Foto: Facebook / Trifun Kostovski

20 vjet më parë, më 19 maj, klubi i hendbollit të femrave "KS Gjorçe Petrov“Fitova titullin evropian në Ligën e Kampionëve për femra. Ai jubile u bë shkak për një festë të vogël mes miqve më të ngushtë të sponsorit të atëhershëm të klubit, Trifun Kostovski dhe pjesë e ekipit që mundi Hertz dhe fitoi titullin.

Në festë morën pjesë pjesa më e madhe e ekipit “Kometal Gjorçe Petrov” si Ivan Bojkov, Vladimir Radic, Lidija Adzievska, Natalija Todorovska, Mileva Velkova, Angela Platon, Elena Zlatanovska, Andrijana Budimir, Mirjana Çupic etj. Së bashku me Kostovskin, ata kënduan në një zë himnin e klubit "Kampion Kometal" si dhe "Sa mirë je vizioni yt" që u bë pjesë e traditës së klubit dhe u këndua pas çdo fitoreje të tyre. Në festë me rastin e jubileut ishte edhe ish-portieri i skuadrës maqedonase në hendboll, Borko Ristovski.

Trifun Kostovski theksoi se ky klub e meriton të gjithë mbështetjen, gjë që dërgon mesazh se Gjorçe Petrov vazhdon të jetojë në zemrat e tifozëve besnikë.

“Falënderoj kryesinë e Federatës së Hendbollit të Maqedonisë që na lejoi që titujt dhe kupat e fituara t'ia bartnim KBG-së së sotme Gjorçe Petrov. “Mesazhi për hendbollistet – qofshin rafte në fushë dhe zonja në jetën e përditshme”, tha Kostovski.

Festa vazhdoi me këngët e legjendarit Bjelo Dugme, të cilat u luajtën, kënduan dhe dolli për nder të jubileut të fitores së Kometal. I shtyrë nga emocionet, Kostovski rrëmbeu mikrofonin dhe këndoi "Nëse shkoj në Manastir".

Trifun Kostovski ka ndarë dje një pjesë të atmosferës në profilin e tij në Facebook.

“Të dashur miq, dëshiroj të ndaj me ju një pjesë të atmosferës nga festa e djeshme me rastin e 20 vjetorit të fitimit të titullit të kampionit të Evropës në hendboll për femra në Klubin e Hendbollit Kometal-Gjorçe Petrov. “Pas 20 vitesh, ashtu si atëherë, kemi kënduar, kërcyer, dolli dhe kemi ndarë kujtime, duke iu kthyer suksesit kontinental të arritur nga hendbollistet tona, luanesha jonë maqedonase”, ka shkruar ai në përshkrimin e fotografive.

Video e ditës