FOTO+VIDEO | Maqedonasit Sasho Basheski fitues i “Kurrë nuk është vonë”: Dëshironte të linte duhanin pasi nëna i kishte rënë në tru

Sasho Basheski / Foto: Instagram/"Kurrë nuk është vonë"

Maqedonase Sasho Basheski (54) është një nga fituesit e konkursit muzikor rajonal të sivjetmë "Kurrë nuk është vonë".

Këngëtari me origjinë nga Prilepi fitoi numrin më të madh të votave me SMS (6.087) dhe diva jonë e estradës ia dhuroi çmimin. Kaliopi Bukle.

“Ai na bëri shumë krenarë. Jam shume i lumtur. Faleminderit që na kujtove një kohë të bukur kur këndoje jo vetëm me grykë, por edhe me emocione!”, tha Kaliopi.

Kaliopi / Foto: Instagram/"Kurrë nuk është vonë"

Fjala vjen, Basheski së fundi është përballur me një situatë të pakëndshme familjare - nënën e tij Pallua pësoi një goditje në tru. Megjithatë, gjendja e saj tani është shumë më e mirë dhe kjo i ka dhënë shtysë për të vazhduar garën në Kurrë vonë.

“Mamaja ime ishte në një nga shfaqjet e kaluara dhe pak më vonë ajo pësoi një goditje në tru. Ishte një situatë shumë e vështirë dhe mendova të tërhiqem nga gara, si dhe nga festivali në Prilep, ku duhet të performoj, por më pas gjendja e saj filloi të përmirësohej. "Tani është plotësisht mirë dhe më dha nxitjen dhe forcën për të vazhduar," tha ai.

Sasho Basheski / Foto: Instagram/"Kurrë nuk është vonë"

Basheski tri dekadat e fundit është marrë me muzikë dhe me vëllanë e tij formoi grupin “Duo Basheski”.

Për sa i përket jetës së tij private, ai është beqar dhe thotë se “asnjëherë nuk është vonë” për të gjetur dashurinë.

"Nuk është kurrë vonë për t'u martuar." Zonja që më telefonojnë, tashmë kam filluar të mendoj për të. Ky emision më hapi njohje të reja, miqësi dhe mundësi të reja”, tha ai pas fitimit të këtij spektakli.

Përveç tij janë edhe fituesit e “Kurrë nuk është vonë”. Ruzhica Çaviq, sipas jurisë së ekspertëve, dhe Selma Cavkic, sipas një sondazhi në Facebook.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës