FOTO+VIDEO: Një raport i rremë për bombë zbraz fabrikën Lear në TIRZ Tetovë

Fabrika Lear Tetovë/Foto: Sloboden pechat/Zoran Dimovski

Një lajmërim i rremë për bombë në fabrikën Lear në Zonën Industriale në Tetovë i ka nxjerrë punëtorët nga objekti prodhues, kanë qenë rreth fabrikës për më shumë se një orë.

Sigurimi na konfirmoi se bëhej fjalë për një kërcënim të rremë për bombë, por nuk na lejuan të futeshim në perimetrin e fabrikës.

Fabrika Lear Tetovë/Foto: Sloboden pechat/Zoran Dimovski

Nga MPB thonë se nuk kanë informacion të tillë, ndonëse rreth fabrikës së bashku me punonjësit ka pasur edhe policë.

Fabrika Lear Tetovë/Foto: Sloboden pechat/Zoran Dimovski

Punonjësit u larguan nga uzina rreth orës 10:11 dhe u kthyen në vendet e tyre të punës rreth orës 30:XNUMX.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës