FOTO+VIDEO | Gwyneth Paltrow në gjykatë: Ajo ka goditur një doktor me ski, ai kërkon miliona dëmshpërblim

Gwyneth Paltrow në sallën e gjyqit / 21 mars 2023 / Foto: EPA-EFE/Rick Bowmer

Aktorja dhe sipërmarrësja e Hollivudit Gwyneth Paltrow u shfaq në një sallë gjyqi në Park City dhe një vendim për rastin e vitit 2016 pritet javën e ardhshme.

Gwyneth Paltrow
Foto: EPA-EFE/Rick Bowmer

Paltrow më 21 mars, e veshur me një pulovër të bardhë me grim të matur dhe flokë të lëshuar, ajo mbërriti në një sallë gjyqi në Park City për një gjyq jurie në një padi private të ngritur kundër saj. Dr Terry Sanderson, një okulist, me të cilin u përplas në vitin 2016 në pistën e skive Deer Valley.

Prokurori pretendon se aktorja e njohur “e ka marrë” në pistë dhe se ka pësuar lëndime nga përplasja dhe rrëzimi i mëpasshëm që ia ka dëmtuar në mënyrë të pakthyeshme cilësinë e jetës dhe kërkon dëmshpërblim prej 3,1 milionë dollarësh prej saj.

Terry Sanderson fillimisht paditi Paltrow për incidentin e vitit 2019 për 3,1 milion dollarë - ai më vonë ndryshoi ankesën, duke kërkuar përfundimisht 300.000 dollarë

Sipas dokumentacionit mjekësor të bashkangjitur, ka pësuar lëndime në tru, janë thyer katër brinjë dhe për shkak të dhimbjeve dhe vuajtjeve mendore nuk mund të vazhdojë jetën normale.

Gwyneth Paltrow
Foto: EPA-EFE/Rick Bowmer

Sanderson më tej pretendon se Gwyneth Paltrow u largua nga vendi i aksidentit pas përplasjes "Ajo u ngrit dhe u largua me ski, gjë që tronditi më tej Sanderson, i cili ishte shtrirë i plagosur në dëborë në shteg." Për më tepër, raportohet se instruktori i skive që shoqëroi aktoren – por nuk e pa përplasjen në shteg – më vonë akuzoi gabimisht Sanderson se shkaktoi aksidentin.

Foto: EPA-EFE/Rick Bowmer

Sipas rregullave të vendpushimeve të skive në shtetin e Jutas, të drejtën e kalimit kanë ata që bëjnë ski përpara, ndërsa ata që vijnë pas tyre me shpejtësi më të madhe duhet të kenë kujdes dhe t'i shmangin. Sanderson pretendon se Gwyneth Paltrow po shpejtonte në pistë dhe se ai e pa përplasjen dhe e dëgjoi atë duke bërtitur në mënyrë histerike.

Padia që kërkon dëmshpërblim miliona është ngritur në vitin 2019 dhe gjyqi pritet të zgjasë tetë ditë.

Gwyneth Paltrow thirret në gjykatë: Aktorja plagosi një pensionist teksa bënte ski

 

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës