FOTO+VIDEO | Sheikhu arab mban tigrat, luanët dhe arinjtë si kafshë shtëpiake: Nuk i intereson kritikat

Foto: Instagram/ Humaid Abdulla Albuqaish🇦🇪🇧🇷

Shejh Humejd Abdullah Albukaish OD Dubai ka fituar popullaritet të madh në rrjetet sociale falë kafshëve shtëpiake të pazakonta. Ai mban tigrat, luanët, gatopardët, gjarpërinjtë, ujqërit, dhe madje arinjve si kafshë shtëpiake.

Pothuajse çdo ditë në profilin e tij në Instagram, ku ndiqet nga më shumë se katër milionë njerëz, Humaid publikon foto dhe video të tij. kafshë ekzotike.

Foto: Instagram/ Humaid Abdulla Albuqaish🇦🇪🇧🇷

Ky milioner i fut duart në gojë kafshëve shtëpiake pa asnjë frikë, luan me to, “lufton”, i nget me makina dhe jahte të shtrenjta.

Shumë e kritikojnë atë në komente për hobi të tij të pazakontë dhe i shkruajnë se kafshët e tij meritojnë një jetë në natyrë, por komentet negative nuk kanë asgjë për Humaid.

Duke qenë se është e paligjshme mbajtja e maceve të mëdha si kafshë shtëpiake në Emiratet e Bashkuara Arabe, nuk dihet se si Humaid ka kaq shumë kafshë të egra dhe nuk e ka problem t'i tregojë ato në publik.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës