FOTO + VIDEO: Ademi dhe Ristovski me Dinamon e Zagrebit janë kampionë të Kroacisë

Stefan Ristovski dhe Arian Ademi luajtën të gjithë ndeshjen në Shibenik / Foto: EPA-EFE / ANDY RAIN

Në një xhiro deri në fund të sezonit aktual, sot lojtarët e Dinamo Zagreb për herë të 23-të u bë kampion i Kroacia.

“Blutë” festuan vizitën e Shibenik me 2:0 dhe kështu fitoi katër pikë të paarritshme para Hajdukut të Splitit të dytë në klasifikimin e përgjithshëm.

Dhe pikërisht këto dy skuadra të “Maksimirit” do të përballen më 21 maj në turin e fundit të kampionatit atje.

Dinamo mbrojti titullin kampion, duke fituar të pestin radhazi dhe të 16-in në 17 vitet e fundit. Ky dominim u thye shkurtimisht nga Rijeka në vitin 2017.

Në duelin e sotëm me Shibenikun, ata luajtën të gjithë ndeshjen për kampionin Reprezentuesit e Maqedonisë Arian Ademi dhe Stefan Ristovski. Për Ademin ky ishte 20 titujt jubilar me klubin, më trofeu në historinë e Dinamos.

Video e ditës