FOTOGALERIA | Si e pritën të famshmit tanë 2022: Disa në një ambient shtëpie, disa në restorant, disa në det…

Adelina Taahiri / Lila Filipovska / Viktorija Loba / Foto: Instagram

Për shkak të pandemisë së koronavirusit që po vazhdon prej dy vitesh, shumë maqedonas të njohur e kanë pritur vitin e ri më modest se në vitet e kaluara. Ndonëse Viti i Ri vitin e kaluar ishte kryesisht në shtëpi, këtë vit disa prej tyre e festuan 2022 në klube dhe restorante.

Të famshmit tanë dërguan 2021 dhe përmes fotove treguan se çfarë dëshirojnë për veten, të dashurit dhe fansat e tyre në vitin 2022.

Një nga personazhet më të njohur televiziv Lila Filipovska dërgoi të vjetrën dhe mirëpriti vitin e ri 2022 në një botim shtëpiak, në shoqërinë e maces së tij Ragnar. Gjithmonë e bukur dhe e rregullt, edhe kur jeni në një edicion shtëpiak, Lila ka uruar ndjekësit e tij në Instagram:

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Lila (@lilafilipovska)

“Ky vit ishte mjaft i turbullt në çdo fushë, ndaj do ta dërgoj kështu pa pompozitet dhe bujë… mjaftoi që ajo të largohej!!! Jo se nuk kishte momente dhe momente të mira për të kujtuar, por gjithsesi, asaj i mjaftoi!!! Uroj që Nova të jetë gjithçka që nuk ishte kjo! Dhe ju miq, unë dhe Ragnar (që dukemi shumë të lumtur që po e pikturojmë) ju dëshirojmë vetëm shëndet dhe pak më shumë dashuri… Vit i mbarë dhe i suksesshëm.”

Adelina Tahiri përshëndeti vitin 2022 në një edicion magjepsës, duke ju uruar të gjithëve një Vitin e Ri. Këngëtarja, e veshur me të zeza nga koka te këmbët, me një korse luksoze dhe një pallto të zbukuruar me zirkon, dukej hollivudiane.


Këngëtarja e bukur Victoria LobaE veshur me një fustan elegant, gati për festën e Vitit të Ri, ka dërguar një mesazh për ndjekësit e saj në profilin e saj në Instagram:

“Po e dërgoj vitin 2021 me një ndjenjë lehtësie dhe mirënjohjeje. 2022 jam gati. Gëzuar festat e dashur miq! Gëzuar Vitin e Ri 2022.

Tamara Todevska i kënaqi të gjithë me stilin e Vitit të Ri. Këngëtarja kishte veshur një pallto-fustan ultra-modern në ngjyrë bakri-ari dhe çizme të larta mbi gjunjë. I rrethuar me fenerë të kuq, një nga simbolet e Vitit të Ri, ai ka uruar për Vitin e Ri ndjekësve të tij.


Këngëtarja e estradës Karolina Gocheva postoi një kartolinë foto-urimi para Vitit të Ri. Caroline surprizë dhe kënaqësi me modelin e ri të flokëve. Këngëtarja në edicionin shtëpiak dhe në stilin casual tha:

“Gëzuar për ëndrrat e realizuara dhe shpresat e reja”, ka shkruar ai Caroline.

Kaliopi vendosi ta festonte Vitin e Ri në një mënyrë pak më ndryshe - buzë detit. Diva e popit tha në videon e saj në Instagram se çfarë dëshiron në 2022.

“Të dashurat e mi, ka shumë mënyra për të festuar Vitin e Ri, por kjo është një nga ato që them me vete – jam buzë detit dhe dua lirinë që ka deti”, ka uruar ndër të tjera këngëtarja.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Kaliopi (@kaliopi_official)

E bukura Elena Risteska bashkohuni me urimet e të famshmëve.

“Gëzuar Vitin e Ri 2022! Më e mira nuk ka ardhur për të gjithë ne”, tha këngëtarja.

Aktori Vasil Zafirçev dërgoi një mesazh të bukur përmes llogarisë së tij në Instagram:

“Kujdesuni për shëndetin e trupit tuaj. Ushqeni një mendim të bukur, të ndershëm dhe të pastër. Ushqeni shpirtin tuaj vetëm me dritë, bukuri dhe mirësi. Mbani paqen në zemrën tuaj përpara ndryshimeve, tundimeve dhe sfidave që do të sjellë viti i ardhshëm. Dhe mbani gjithmonë të gjallë zjarrin e besimit tuaj për të ndriçuar rrugën tuaj drejt botës dhe jetës që dëshironi! Gëzuar Vitin e Ri 2022!”

Aktorja Jelena Jovanova uroi Vitin e Ri 2022 si Jelena nga Draçeva të cilën e mishëron në hit serialin “Prespav”, gjegjësisht si Shkup Rafaela Kara.

Video e ditës