FOTO + VIDEO | Pse kaq shumë gra e duan Pete Davidson?

Pete Davidson, Foto: EPA, Instagram

Pete Davidson është argëtuar me një sërë femrash të famshme ndër vite, duke përfshirë Ariana Grande, Kaya Gerber, Margaret Qualli, Kate Beckinsale dhe me siguri ishte e fundit në radhën e vajzave të famshme Kim Kardashian.

Për shumë njerëz, Pete është aq mediokër saqë pyet veten se çfarë i bën të gjitha këto gra tërheqëse të dashurohen me të? Përgjigjuni ofertave Amber Kelleher Andrews - ekspert i lidhjes për DailyMail.

Pete Davidson / Foto / EPA-EFE / JUSTIN LANE

Ndjenja e tij e humorit

Duke qenë se Pete është një aktor humori, ai padyshim di të shkruajë batuta qesharake, të cilat i prezanton çdo të shtunë mbrëma në emisionin “SNL”. Dhe Amber beson se sensi i tij i humorit është menjëherë tërheqës.

Në një sondazh me 730 pjesëmarrës nga mosha 18 deri në 39 vjeç, Revista Ndërkombëtare e Shkencave Mjekësore zbuloi se e qeshura mund ta bëjë një person më të shëndetshëm. “E qeshura shoqërohet edhe me inteligjencë më të lartë, rrit perceptimin e vetëbesimit, kompetencës dhe statusit”, tha ajo.

"Nuk është çudi që Patt Davidson tërhiqet nga zonjat e Hollivudit!" “Thënë thjesht, Pete qesh me ta, gjë që ul nivelet e tyre të hormoneve të stresit si kortizoli dhe adrenalina, ndërsa rrit endorfinën dhe dopaminën e tyre”.

Prekshmëria

Në vitet e mëparshme, Pete ka qenë mjaft i hapur për problemet e tij të shëndetit mendor. Në vitin 2017, ai zbuloi se ka çrregullim të personalitetit kufitar dhe Amber beson se kjo dobësi, të cilën ai nuk e fsheh, mund të tërheqë njerëzit.

“Pete është një komedian, por kjo nuk është e vetmja arsye. Shumë humoristë të famshëm nuk janë aq tërheqës sepse nuk kanë shoqëri të këndshme. Pete mban zemrën në pëllëmbën e tij. Ai ishte shumë i hapur dhe i sinqertë për të kaluarën e tij të vështirë dhe hapja i tërheq gratë. Gratë duan ta ndihmojnë, ta mbrojnë”.

Rreth mbresëlënës i miqve të famshëm

Pete ka punuar në shfaqjen Saturday Night Live që nga viti 2014 dhe ka bërë shumë miq të famshëm ndër vite. Sipas Amber, kjo është shumë e rëndësishme për zonjat e Hollivudit.

“Hollywood dhe SNL janë sinonime, nga ikonat si Mike Myers, Steve Martin dhe Eddie Murphy te megayjet si Will Ferris, Chris Rock dhe Adam Sandler.” Komedianët e SNL janë marka, ata konsiderohen si djemtë e artë të Hollivudit. “Pete Davidson ka qenë pjesë e atij ekipi prej vitesh dhe është një magnet për femrat”.

Lartësia

Pete është mbi 190 centimetra i gjatë dhe Amber mendon se kjo e bën atë tërheqës edhe për femrat.

“Burrat e gjatë në përgjithësi janë më tërheqës për gratë sesa burrat më të shkurtër. Hulumtimet tregojnë se është e shkruar në ADN-në tonë se ne jemi të tërhequr nga burrat më të gjatë. Sipas BBC, burrat më të gjatë kanë më shumë gjasa të zgjidhen në pozicione më të mira biznesi. Ne gjithashtu e lidhim natyrshëm suksesin financiar me "madhësinë" dhe "dominimin". "Pete ka atë tipar mashkullor alfa," tha ajo, duke shtuar se gratë do të ndiheshin të sigurta me të.

Pete Davidson, Ariana Grande / Foto: EPA-EFE / JASON SZENES

Ajo shton se ky nuk është i vetmi tipar fizik që është një virtyt për Pete tani. “Ekziston një trend në Hollivud për momentin që femrat e bukura të jenë në një lidhje me meshkuj që nuk janë klasikë tërheqës, apo që janë të dobët, me tatuazhe… Vetëm shikoni Machine Gun Kelly me Megan Fox, Travis Barker me Courtney Kardashian dhe tani Pete. me Kim”, thotë Amber.

Thashethemet për madhësinë…

Për vite të tëra, Pitt ka qenë i ndjekur nga thashethemet për talent. Këtë e ka inkurajuar më tej edhe ish e dashura e tij Ariana Grande në videoklipin e këngës “Thank U, Next”.

Domethënë, në një skenë mund të shihje një fletore në të cilën çdo faqe i dedikohet njërit prej ish-ve të saj. Fansat vunë re shpejt se fjala "i madh" i shkruar me font të madh dhe të trashë mund të shihej në faqen e Pete.

 

Video e ditës