FOTO: Përfundoi sezoni për Miovskin me dëmtim në kyçin e këmbës, lajmi i mirë është se nuk ka frakturë

foto: facebook.com/bojan.miovski

Në ndeshjen e kampionatit skocez të futbollit, skuadra e Абердин triumfoi ndaj Saint Patrick me 3:0 dhe siguroi vendin në Evropë.

Në këtë ndeshje Bojan Miovski pas vetëm 34 minutash lojë iu desh të largohej nga fusha sepse u faullua ashpër nga lojtari i St Patrick's Thierry Small.

Pas përfundimit të ndeshjes, përfaqësuesi i Maqedonisë bëri të ditur se ka një lëndim në kyçin e dorës, lajmi i mirë është se nuk ka frakturë, ndërsa pas ekzaminimeve shtesë të ligamenteve do të bëhet e ditur se sa kohë do të jetë jashtë. fusha.

– Fatkeqësisht e mbylla sezonin para kohe me një dëmtim në kyçin e këmbës dhe lajmi i mirë është se nuk ka frakturë. Të enjten do të kem ekzaminime të tjera të ligamenteve. Faleminderit të gjithëve për mesazhet, do të kthehem më i fuqishëm - thuhet në postimin e Miovskit.

foto: facebook.com/bojan.miovski

Miovski pati një sezon të parë të mrekullueshëm në fanellën e Aberdeen, në Premier League skoceze shënoi 16 gola dhe dy asistime në 37 paraqitje.

Lëndimi i sulmuesit tonë është lajm i keq edhe për trajnerin Blagoja Milevski para ndeshjeve të reja të Kombëtares A të Maqedonisë muajin e ardhshëm në kualifikueset për Euro 2024.

Më 16 qershor në Shkup, futbollistët tanë më të mirë do të luajnë kundër Ukrainës, ndërsa tri ditë më vonë do të përballen me Anglinë në “Old Trafford” të Mançesterit.

FOTO | Southgate ka publikuar listën e futbollistëve për ndeshjen me Maqedoninë

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës