FOTO | Për Pashkën shtëpia juaj duhet të jetë e mbushur me lule: Ja pse!

Foto: Profimedia

Gjatë festës së madhe fetare Pashke, mos harroni kurrë dekorimin e shtëpisë. Thuhet se Pashka është një nga festat më të mëdha dhe më të gëzuara të krishtera. Pashka është një simbol i fitores së jetës mbi vdekjen, një simbol i dashurisë, një simbol i rilindjes, një simbol i fitores së dritës mbi errësirën.

Të udhëhequr nga kjo logjikë, lejoni vetes të shijoni jetën për Pashkë. Përgatitni ushqime të shijshme, mblidhni njerëzit e dashur përreth jush, por mos harroni kurrë të dekoroni shtëpinë që të dominohet nga gëzimi dhe rilindja.

Shoqata më e mirë për zgjimin për lindjen e re janë vezët e Pashkëve, por edhe lule të freskëta. Nëse vendosni shumë vezë shumëngjyrëshe dhe lule aromatik në tryezë - gëzimi do të vijë vetvetiu.

Këtu janë disa mënyra për të dekoruar shtëpinë tuaj për Pashkë:

 

Lilacи dhe daffodils

Cila nga këto dy lule preferoni? Merrni atë, vendoseni në vazo kristali në mes të tryezës dhe shijoni aromën e pranverës. Për të nxjerrë në pah lulet, lërini të gjitha ngjyrat e tjera në tryezë të jenë themelore. Shtoni peceta të bardha për pushime, lule të freskëta dhe disa qirinj dhe tryeza juaj festive është gati.

Lule në kupola qelqi

Nëse nuk doni që ushqimi juaj të vihet në kontakt me lule, është më mirë të izoloni lulet në vazo të gjata qelqi, shishe, kavanoza. Një zbukurim i tillë gjithashtu do të kontribuojë në dekorimin festiv të tryezës.

Predhat e vezëve si zbukurim

Kur të bëni ëmbëlsira, pasta dhe pjata të këndshme për Pashkë, do t'ju mbeten shumë lëvore vezësh. Përveç faktit që mund t'i përdorni si pleh për kopshtin, mund t'i përdorni edhe për të dekoruar tryezën. Mjafton të mbushni lëvozhgën e vezëve me lule.

Për të vegjlit tavolina ngrënieje

Nëse nuk keni shumë hapësirë ​​për të dekoruar tryezën tuaj të ngrënies, gjithçka që duhet të bëni është të merrni një qëndrim torte në 3 kate dhe të vendosni dekorimin në të: vezë dhe lule shumëngjyrëshe.

Vazo e gezuar

Merrni një vazo të gjerë, transparente dhe qelqi. Mbusheni atë me vezë shumëngjyrëshe, dhe sipër saj vendosni lule të freskëta. Le të jetë zbukurimi juaj qendror në tryezë! Të gjithë do të jenë të kënaqur.

Video e ditës