FOTO: Kujdes ku lëvizni, në qendër të Shkupit është shfaqur një gjarpër

Gjarpër në qendër të Shkupit/Foto: Sloboden pechat/Valentina Angelovska

Në Novo Maalo të Shkupit, përballë pishinës olimpike, shumë pak qytetarë gjetën një gjarpër nën makinat e tyre në parking.

Kamioni tërheqës është nxjerrë nga kalimtarët e rastit. Nuk kemi informacion se për çfarë lloj gjarpri bëhet fjalë dhe është më shumë se gjysmë metri i gjatë.

Temperaturat e larta i mashtrojnë zvarranikët jashtë, por ato rrallë mund të gjenden në zonat urbane, por fotoja e dëshmon këtë dhe paralajmëron kujdes kur lëvizni sidomos në asfalt dhe nëpër barëra.

Pak ditë më parë në një gjimnaz në Selanik u shfaq një gjarpër helmues dhe menjëherë u thirrën zjarrfikëset dhe personat e trajnuar siç duhet për zvarranikët për ta nxjerrë nga kati përdhes ku u pikas. Një vullnetar - herpentolog e kapi me sukses gjarprin me dorezë por u kafshua. Tashmë gruaja ndodhet në gjendje të rëndë në spital dhe po lufton për jetën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës