FOTO | Ministrinë e Mbrojtjes e mori Vllado Misajlovski

Vlado Misajlovski/Foto: Sloboden pechat/ Dragan Mitreski
Vlado Misajlovski / Foto: Sloboden Pechat / Dragan Mitreski

Në një ceremoni solemne mëngjesin e sotëm Vlado Misajlovski e ka marrë postin e ministrit të Mbrojtjes nga zëvendësministri i mëparshëm i Mbrojtjes Tiron Jajaga.

Gjatë ditës janë parashikuar pritje për funksione të tjera ministrore, si dhe për zyrën e kryeministrit në Qeveri.

Pas një debati dyditor mbrëmë Kuvendi zgjodhi Qeverinë e re me 77 vota “pro” dhe 22 vota “kundër”. Koalicioni qeveritar përbëhet nga VMRO-DPMNE, partitë nga koalicioni Vredi dhe ZNAM. Deputetët e LSDM-së dhe të Majtës votuan kundër Qeverisë, ndërsa Fronti Evropian e la seancën pak para përfundimit të saj.

 

Vlado Misajlovski/Foto: Sloboden pechat/ Dragan Mitreski
Vlado Misajlovski/Foto: Sloboden pechat/ Dragan Mitreski
Vlado Misajlovski/Foto: Sloboden pechat/ Dragan Mitreski
Vlado Misajlovski/Foto: Sloboden pechat/ Dragan Mitreski
Vlado Misajlovski/Foto: Sloboden pechat/ Dragan Mitreski
Vlado Misajlovski/Foto: Sloboden pechat/ Dragan Mitreski

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës