FOTO + VIDEO | “Ti je ëndrra ime më e madhe!”: Celine Dion është shfaqur në koncertin e sharmerit ballkanas Stjepan Hauser

Stepan Hauser dhe Celine Dion me djemtë e saj / Foto: Printscreen/Instagram

Muzikanti dhe violonçelisti kroat Stjepan Hauser, pjesëtar i dyshes së njohur "Two Cellos", aktualisht ndodhet në turne në Amerikë, ku këngëtari i njohur ka qenë i ftuar në një nga performancat e tij ditët e fundit. Celine Dion.

Diva me famë botërore prej dy vitesh nuk është shfaqur aq shpesh në publik, sepse vuan nga një sëmundje e rëndë neurologjike e njohur si sindroma e personalitetit të ngurtë.

Është një privilegj i vërtetë të shohësh Celine në publik dhe kur ajo u shfaq në performancën e Houser, filloi kaos. Muzikanti kroat dinte shumë mirë si ta kënaqte të ftuaren e tij të rëndësishme, ndaj luajti një cover të këngës së titullit enkas për të. "Zemra ime do të vazhdojë" nga filmi Titanik (Titanik) që këndohet pikërisht nga Celine.

E pushtuar nga emocionet, ajo u ul deri në fund, e zhytur plotësisht në performancën në skenë. Pasi mbaroi kënga, Celine u ngrit në këmbë me pjesën tjetër të audiencës dhe duartrokitën me entuziazëm Houser.

Ajo falënderoi dhe tundi kokën në shenjë respekti për të pranishmit në koncert. Përveç kësaj, Celine u dërgoi atyre edhe disa puthje së bashku me fjalë të ëmbla falënderimi.

Magjistari ballkanas u përpoq ta bindte që të bashkohej me të në skenë, por ajo refuzoi me mirësjellje dhe i dha një shenjë dore që të flisnin më pas.

- Faleminderit që jeni këtu, është një nder i madh për ne. Shijojeni pjesën tjetër të shfaqjes – i tha Houser më pas Celine Dion.

Të dy patën mundësinë të takohen zyrtarisht dhe të bisedojnë pas koncertit në prapaskenë. Celine më pas nuk e fshehu admirimin e saj për punën dhe punën e tij dhe u bë një foto e përbashkët.

Foto: Printscreen / Instagram

"Kam pritur për një kohë të gjatë për këtë moment!" Faleminderit që erdhe me familjen në koncertin tim në Vegas, ishte një nder!”, thuhet në përshkrimin e fotos së tyre të përbashkët në Instagram.

“U mësova me...”: Historia e Celine Dion bëhet më e trishtuar, këngëtarja zbuloi se çfarë bënte para shfaqjeve

Celine Dion për sëmundjen: Më ngërçejnë muskujt aq shumë, po më thyhen brinjët

FOTO | Mes betejës me sëmundjen e rëndë: Celine Dion u shfaq në çmimet Grammy të këtij viti

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës