FOTO + VIDEO | Çizmet e reja 2.000 euro të Louis Vuitton bëhen virale: A po tallesh me ne?

Foto: louisvuitton.com

Marka e modës luksoze "Louis Vuitton nisur çizme të cilat duken si këmbë femër me çorape dhe taka. Ato janë të disponueshme në tone lëkure më të errëta dhe më të lehta, si dhe në gjatësinë e kyçit të këmbës ose të gjurit. Çmimi i këtyre çizmeve është 2000 euro në tregun evropian, pavarësisht nga versioni.

Çizmet debutuan në panair më Louis Vuitton vjeshtë/dimër 2023 vit dhe janë krijuar për të imituar realisht pamjen e një këmbe të vërtetë femërore të veshur me taka LV dhe çorape të bardha. Çizme Iluzioni janë punuar me dorë nga lëkura e viçit dhe pikturuar me dorë për të krijuar një efekt iluzion optik.

Foto: louisvuitton.com

Nuk kaloi shumë kohë që çizmet u bënë virale në TikTok dhe shumë njerëz thanë fjalën e tyre për to, dhe siç ndodh shpesh, disa i donin dhe të tjerë i urrenin. TikToker Izzy vlerësoi këtë palë çizme të reja dhe vuri në dukje se është shumë e emocionuar për blerjen. “Më është dashur t’i blej”, thotë ajo në video.

@izzipoopiÇizme pollypocket/trompe-loeil♬ tingull origjinal – IZZI

Videoja deri më tani ka mbledhur mbi 6,5 milionë shikime dhe shumë komente.

"I dua ata, por më bën të them - 'edhe Louis Vuitton bën gabime'", "Kjo është gjëja më qesharake që kam parë ndonjëherë", "E ke paguar për këtë?", "3000 dollarë për këtë është çmenduri", unë Unë jam pa fjalë”, “I love this”, janë vetëm disa prej tyre.

Një tjetër TikToker tha në videon e saj se ajo mendon se dizajnerët duan të luajnë me ne.

@robynmarieisme # ekran i gjelbër ♬ tingull origjinal - Robyn

“Shëmti projektuesi. Ndaloni të luani me ne dhe të bëni artikuj të shëmtuar/të neveritshëm të stilistëve”, ka shkruar ajo në video. “Kush e ka veshur këtë?” pyeti ajo në video.

"Madje më pëlqejnë", "Kjo është në rast se nuk dua të depilohem gjatë gjithë dimrit", "Dua t'i shoh me dikë", "Mendoj se janë të lezetshëm", "Venus Williams i ka veshur më herët këtë vit ( çizme të ulëta) dhe ajo dukej e lezetshme,” “Kjo është katrahura më e shëmtuar e quajtur luks që kam parë ndonjëherë!” ishin vetëm disa nga komentet poshtë videos së saj.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës