FOTO | Një tjetër sukses për Toni Maticevski: Taylor Swift veshi një fustan të stilistit maqedonas

Toni Maticevski në një nga sfilatat e saj dhe Taylor Swift në videon e fundit / Foto: Profimedia/Instagram/Taylor Swift

Këngëtari amerikan Taylor Swift (34) është emri më i nxehtë në botën e muzikës, veçanërisht pasi ai publikoi albumin e tij të njëmbëdhjetë në studio, The Tortured Poets Department.

Një nga këngët e para të albumit që ka marrë videoklipin e tij është kënga dueti "Fortnight" me reperin. Post Malone. Nuk është për t'u habitur që kjo video është një sukses i vërtetë për sa i përket shikueshmërisë - ka pothuajse 23 milionë shikime në një ditë.

Por ajo që tërhoqi vëmendjen e adhuruesve të modës është fustani i bardhë ekstravagant i veshur nga këngëtarja në disa skena të videos, i cili është i firmosur nga stilistja australiane me origjinë maqedonase. Toni Maticevski.

Foto: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

deklaratë për Daily Mail, Ekipi i Maticevskit konfirmoi se Swift ishte e para që veshi pjesën e modës prej 6.200 dollarësh dhe se stilistët e saj e kontaktuan atë përpara ndarjes së çmimeve Grammy të këtij viti, kur ajo shpalli albumin e saj të ri në studio.

Fustani me ngjyrë perla përmban një "siluetë skulpturore", një dekolte me kënd dhe një grup materialesh të rreme në ijë për të zbuluar kofshën.

Për t'ju kujtuar, Toni Maticevski ka qenë prej shumë vitesh një nga dizajnerët më të njohur në Australi dhe krijimet e tij janë veshur nga shumë zonja nga skena botërore - Jennifer Lopez, Heidi Klum, Beyoncé, Jamie King, Penelope Cruz dhe shumë të tjera.

Maticevski është me origjinë maqedonase, ai ka lindur në Melburn ku prindërit e tij janë shpërngulur në vitet shtatëdhjetë.

I pyetur nëse Maqedonia dhe moda e Ballkanit kanë ndonjë ndikim në punën e tij, ai u përgjigj se megjithëse është pjesë e rrënjëve të tij, ai nuk merr frymëzim nga tradita etnike për koleksionet e tij.

“Sa i përket modës në ato hapësira, fatkeqësisht nuk kam pasur kohë të mësoj për punën e stilistëve, por shpresoj se kjo do të ndryshojë së shpejti. Jashtë vendit takohem shpesh me njerëz nga ato treva dhe përshtypja e përgjithshme është se në Ballkan ka shumë njerëz krijues, por edhe të keqkuptuar”, tha Maticevski për “El”.

"Tani historia ime është e jotja": Taylor Swift publikon albumin e saj të 11-të në studio "Departamenti i poetëve të torturuar"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës