FOTO | Aktorja turke Berguzar Korel: “Linda në orën 11, ishte e dhimbshme, e vetmja përvojë… Leila lindi me kordonin e kërthizës rreth qafës”

Berguzar Corel
Berguzar Corel / Instagram

Berguzar Korel dhe bashkëshorti i saj Halit Ergenc, i njohur për rolet e tyre si Scheherazade dhe Onur në "1001 netë", në fillim të nëntorit patën fëmijën e tyre të tretë.

Çifti i njohur i aktoreve turke patën një vajzë për të cilën zgjodhën emrin Leyla. Fotoja e Berguzarit duke pozuar me vogëlushen titullohet “Ky vend do të mbajë erë qumështi për një kohë të gjatë”

Në llogarinë e saj në Instagram, aktorja turke ka shkruar hapur për golgotën që kaloi për t'u bërë nënë për herë të tretë. Ajo shkruajti:

“Me gjithë dhimbjet që pata kur dola nga shtëpia, thashë me vete: këtë vajzë nuk do ta lind deri në orën 10 të mëngjesit! Para përfundimit të javës së 40-të, doktori më tha: "Ka një arsye pse foshnja nuk ka lindur ende, ndoshta kordoni i kërthizës i është i shkurtër".

Koha kalonte, trupi im ishte gati, por ajo nuk u shfaq. Pas 11 orësh të dhimbshme, Leila lindi në kohën që e mora me mend, saktësisht në orën 10 të mëngjesit, me kordonin e kërthizës në qafë. "Më në fund arrita të përqafoj vajzën tonë... Unë isha me fat që kisha një ekip të mrekullueshëm mjekësh pranë meje, të cilët vendosën shëndetin tim dhe shëndetin e fëmijës".

Aktorja është e martuar që nga viti 2009 me Halit Ergencin, gjithashtu aktor me të cilin ka dy djem, Aliya dhe Khan. 38-vjeçarja Berguzar e mori vesh për shtatzëninë e saj të tretë gjatë xhirimeve të serialit “Knali Yayi” dhe e postoi në rrjetet sociale.

Aktorët turq të serialeve të njohur “Një mijë e një net” dhe “Sulejmani i Madhërishëm” janë bërë prindër për herë të tretë!

Video e ditës