FOTO+VIDEO | Lundrimi trevjeçar e gjysmë nëpër botë fillon në maj 2024: Çfarë lloj luksi do të shijojnë pasagjerët?

Foto: Printscreen/Instagram/Villavieresidences

Lundrimi trevjeçar, e cila do të mbahej më anija "Life at Sea Cruises" (Life at Sea Cruises), u anulua për shkak të çështjeve të sigurimit. Megjithatë, një ide e tillë nuk braktiset, ndaj vjen pasardhësi i saj, i cili do t'i çojë pasagjerët në një udhëtim edhe më të gjatë.

"Villa Vi Residence" (Villa Vie Residences), startup afatgjatë i lundrimit, ka konfirmuar blerjen e anijes për lundrimin e vet trevjeçar e gjysmë rreth botës. Nisja është planifikuar për në Maj 2024, dhe udhëtimi do të zgjasë deri në 1.300 ditë.

Foto: Printscreen/Instagram/villavieresidences

Anija e re/e vjetër MS Braemar mori emrin "Villa Vie Odyssey" (Villa Vie Odyssey). Anija u ndërtua në 1993, por me kalimin e viteve është rinovuar dhe modernizuar. Ka kapacitetin për të akomoduar 924 pasagjerë në 485 kabina dhe madhësia e tij relativisht e vogël do të thotë se mund të përshtatet pothuajse kudo.

Anija do të ketë tetë kuvertë, një shëtitore dhe një pishinë të madhe. Do të ketë gjithashtu tre restorante, tetë bare dhe katër sallone, si dhe një spa, palestër, bibliotekë dhe qendër mjekësore. Ajo do të ketë gjithçka që ka një anije e madhe turistike, duke ofruar vetëm një përvojë paksa më intime lundrimi.

Pasagjerët që do të nisen në lundrim nga 1.301 ditë ata do të vizitojnë 147 vende dhe 425 porte. Ata do të kenë internet me shpejtësi të lartë, seminare interaktive dhe përmbajtje të tjera për t'i bërë ata të ndihen si në shtëpinë e tyre. Ka edhe programe golfi simulatorë në bord dhe ekskursione që premtojnë aventura.

Qëndrimet në port do të ndryshojnë nga dy deri në shtatë ditë. Udhëtarët do të kenë mundësinë ta njohin më mirë qytetin, në vend të praktikës aktuale që udhëtarët të qëndrojnë vetëm disa orë në qytetet portuale, thekson ai. "CNN".

Pasagjerët kanë në dispozicion kabina të brendshme dhe të jashtme. Ato të brendshme janë 89 dollarë në ditë, d.m.th. është. 97.455 dollarë për një qëndrim tre vjeçar. Të dhënat e jashtme janë 119 dollarë për person në ditë udhëtimi.

Ekziston edhe mundësia e blerjes së një apartamenti, pra një kabine. Blerja përfshin pagesën 99.000 dollarë për pjesën e brendshme, 149.000 dollarë për pjesën e jashtme dhe 249.000 dollarë për kabinën e ballkonit. Më pas, pronarët duhet të paguajnë tarifa mujore prej 1.750 dollarë, 2.500 dollarë ose 4.000 dollarë për person.

Foto: Printscreen/Instagram/villavieresidences

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës