FOTO: Aksident i rëndë trafiku në Çento, shoferi u përplas me autobusin 65 ka

Foto: Alsat

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen Çento të Shkupit, kur një veturë me shpejtësi të madhe është përplasur me autobusin numër 65, i cili qarkullon në lagjen. Alsat.

Sipas informacioneve fillestare nga MPB, një person ka humbur jetën në një aksident automobilistik.

Foto: Alsat

Në vendngjarje kanë dalë ekipe të MPB-së dhe Zjarrfikësve.

“Sot rreth orës 17.35 është raportuar se një aksident trafiku ka ndodhur në rrugën “MA Çento” në mes të autobusit të linjës JSP nr.65, me drejtues shtetasin S. “S.(1961) nga Shkupi dhe një PMV” Golf” me targa të Shkupit i drejtuar nga SO (1982) nga Shkupi”, thonë nga MPB.

Mjekët e ambulancës kanë konstatuar vdekjen e S.O. Drejtuesi i autobusit dhe një pasagjer i autobusit janë transferuar në QK “Nënë Tereza”, ndërsa tre pasagjerë të autobusit janë transferuar në QQ “Shën Naum Ohërski”.

Video e ditës