FOTO | Babai i Megan Markle, Thomas, pësoi një goditje në tru dhe nuk mund të fliste

Thomas Markle pësoi një goditje, Foto: YouTube - print screen

Babai i Megan Markle, Thomas, raportohet se pësoi një goditje të rëndë në tru Daily Mail. 77-vjeçari është fotografuar teksa po futej në një ambulancë në Meksikë, nga ku dyshohet se është transferuar në Shtetet e Bashkuara për mjekim.

Ai do të udhëtonte për në Angli

Markle pësoi një goditje në tru vetëm disa ditë para se të udhëtonte për në Londër për të festuar jubileun e platinit të Mbretëreshës Elizabeta II, ku ai synonte të takohej me familjen.

 

"Jam i shokuar që duhet ta shpall këtë vetëm shtatë ditë përpara se Thomas të bashkohet me mua në Londër për të festuar 70-vjetorin e Mbretëreshës në një shfaqje speciale në emisionin tim GB News, duke përmbushur dëshirën e tij të kahershme për të vizituar kështjellën. Windsor", tha Gazetari britanik Dan Wooton.

“Por një kthesë brutale e ngjarjeve tani do ta pengojë atë të nisë udhëtimin e tij ndërsa shërohet në spital, ashtu siç humbi dasmën e vajzës së tij me Dukën e Sussex-it pasi pësoi një atak në zemër. “Kam marrë vesh sot në mëngjes se ai kishte një goditje në tru dhe vajza e tij Samantha më kërkoi të mos e raportoja lajmin ndërsa po i nënshtrohej testeve shtesë për të përcaktuar ashpërsinë e goditjes, por një faqe amerikane e raportoi këtë.

Ai kishte probleme me presionin e gjakut

Markle nuk mund të flasë pas goditjes në tru dhe do të mbahet për trajtim për disa kohë, shkruan Daily Mail. Disa ditë para goditjes ai kishte probleme edhe me presionin e gjakut, i cili ishte vazhdimisht i lartë.

Të theksojmë, Thomas Markle nuk mori pjesë në dasmën e Princit Harry dhe Meganit pasi u zbulua se ai pranoi të vendoste foto paparacësh. Ai përmendi si justifikim operacionin e ardhshëm në zemër. Megan i ndërpreu kontaktet me të menjëherë pas dasmës dhe më vonë ai e kritikoi shpesh sjelljen dhe vendimet e saj në media.

FOTO | Megan Markle puth Princin Harry në një ngjarje sportive: I kujton Dianës zgjedhjen e saj të modës

Video e ditës