FOTO | Ajo është 46 vjet më e re se ai: Dizajneri i njohur Cavalli e bën dush të dashurën e tij me miliona dhurata

Foto: Profimedia

Modelja Sandra Nilsson e di padyshim se si është të jetosh në luks, sidomos pasi partneri i saj prej 46 vitesh, stilisti i famshëm Roberto Cavalli, i bleu një ishull në Suedi me një vilë luksoze. Të dy, pavarësisht ndryshimit të madh në moshë, shijojnë dashurinë dhe theksojnë vazhdimisht se janë një mbështetje e madhe për njëri-tjetrin.

Dizajneri i modës Roberto Cavalli, i cili kohët e fundit festoi ditëlindjen e tij të 81-të, i bëri më parë të dashurës së tij një dhuratë shumë specifike - një kështjellë vikinge të shekullit të 11-të në Suedi në një ishull privat që kushton 2,5 milionë. Sandra Nilsson u bë kështu pronarja e re e ishullit në vendin e saj, jo shumë larg Stokholmit.

Në ishull ndodhet edhe një vilë madhështore me katër dhoma gjumi, një zonë gjuetie, një pishinë, një fushë golfi, por edhe mbetjet e një fortese vikinge, shkruan “Daily Mail”.

Ish-modelja, e cila është 45 vjet më e re se Cavalli, mund të vrapojë në ishull në shtigjet e mesme 1,5 km të gjata dhe ishulli ka një port privat me një traget që mund të strehojë 10 persona.

Cavalli dhe Sandra u takuan kur ai u divorcua nga gruaja e tij në vitin 2010 dhe janë bashkë që nga viti 2014. Me të, Cavalli, siç thotë ai, ka gjetur qetësinë, ajo është muza dhe dashuria e tij e vërtetë dhe nuk i intereson aspak diferenca në moshë.

Foto: Profimedia

E lindur më 17 shkurt 1985 në Suedi, ajo filloi të punonte herët në industrinë e modës. Kur ishte 14 vjeç, skautët e një agjencie franceze të modës vunë re bukurinë e saj specifike - sytë e mëdhenj blu karakteristikë për suedezët dhe flokët gështenjë, gjë që është e rrallë në vendet nordike, shkruan gossip.funpage.it.

Me kalimin e viteve, ajo ka fituar çmime, duke përfshirë Miss EU, Miss Bikini of the World, Miss Hawaii dhe më në fund gruaja më e bukur në Suedi, dhe ishte një modele e Playboy.

Me kalimin e kohës, karriera e saj filloi të zbehej, por diku në atë kohë filloi lidhja e saj e dashurisë me Cavallin.

Cavalli u vaksinua së fundmi kundër Covid-19 dhe i shkroi Sandra: "Ti më mbron nga çdo virus".

Foto: Instagram
Video e ditës