FOTO | Bota është tronditur: Djali i aktores së njohur u vetëvra, tre ditë pas ditëlindjes

Foto: Instagram / Profimedia

Ian Aleksandri i Riu, djali i vetëm i aktores hollivudiane, fituese e Oskarit, Regina King, ju morët jetën tre ditë pas ditëlindjes së tij të 26-të.

Aktorja nuk dëshiron të largohet nga shtëpia pas vdekjes së tij dhe lajmin tragjik e ka konfirmuar për mediat.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga desduné (@desdunemjv)


- Familja jonë është shkatërruar në nivelin më të thellë me humbjen e Ian. Ai është një dritë kaq e fortë që kujdeset aq thellë për lumturinë e të tjerëve. Familja jonë lutet për respekt gjatë kësaj kohe private. Faleminderit – ka thënë aktorja, shkruajnë mediat e huaja.

Regina Ajo gjithmonë e ka quajtur veten një nënë krenare sepse siç thotë ajo, Ian Aleksandri e bëri atë gruan më të lumtur në botë, dhe në llogarinë e saj në Instagram ajo mbështeti publikisht karrierën e tij muzikore.

"Njerëzit zakonisht më pyesin: "Si është kjo?" Regina King "A është ajo nëna juaj?" Ajo është thjesht një super nënë, me të vërtetë. Ajo nuk lejon që ditët e këqija apo ndonjë gjë tjetër të na e rikthejë dhe të prishë kohën që kemi, kështu që është vërtet e mrekullueshme të kesh një nënë me të cilën mund të kenaqem shoqërimin - tha ai në atë kohë. Ian për mediat e huaja.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Regina King (@iamreginaking)

Aktorja e ka marrë Ian me ish-bashkëshortin, producentin Ian Aleksandri Plaku. Ian ishte një artist dhe DJ i cili vetëm katër ditë më parë ndau një postim në Instagram në lidhje me ngjarjen e ardhshme të Bard këtë muaj.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga desduné (@desdunemjv)

Video e ditës