FOTO | Stefanija Nestorovska na sjell një recetë unike: Bukë banane me lëng çoko-mjedër

Stefanija Nestorovska / Foto: Arkivi Privat

Stefanija Nestorovska, e cila është prapa profili i instagramit dhe blogun snestorovska.com, gjithmonë di të na befasojë me gatime interesante dhe shpikëse.

Stefanija sot ndau një recetë unike - si për ata që duan shije të reja, interesante, por edhe për ata që janë besnikë ndaj pjatave tradicionale. Buka me banane me çoko-mjedër është diçka që duhet ta provoni patjetër.

Përbërësit:

- 2 banane të pjekura të pjekura (sa më të pjekura, aq më mirë)

- 160 g (1/2 filxhan) shurup panje

- 125 g (1/2 filxhan) gjalpë bajame

- 100 g (1 filxhan) miell tërshërë

- 3 lugë (të plota) kakao

- 1 lugë çaji pluhur pjekjeje

- 1 grusht mjedra të ngrira

përgatitja:

Ngroheni furrën në 175 gradë dhe në tavën e pjekjes shtoni letër furre. Ose ndonjë tavë/kallëp sipas zgjedhjes suaj.

Në një tas të madh të thellë, shtoni purenë e bananes, gjalpin e bajameve dhe shurupin e panjeve. I trazojmë derisa të përftohet një masë uniforme.

Në këtë përzierje shtoni përbërësit e tjerë të thatë (përveç mjedrës) dhe përzieni përsëri.

Masën e përftuar e shtojmë në tavën e përgatitur më parë dhe e rrafshojmë mirë. Shtoni sipër mjedrat e ngrira dhe shtypini që të depërtojnë pak në brumë.

Piqeni për 40-45 minuta, por pas rreth 30 minutash duhet të kontrolloni sa larg është me një kruese dhëmbësh. Nëse kruese dhëmbësh del e pastër - buka është gati, nëse ka mbetur brumë - atëherë duhen edhe 5-10 minuta shtesë.

Lëreni të ftohet për të paktën 15 minuta para prerjes. Tekstura e kësaj buke është e butë dhe e lëngshme nga brenda, dhe e ngurtësuar dhe e fortë nga sipër. Ndërsa ftohet, do të shtrëngohet gjithnjë e më shumë, por struktura brenda duhet të mbetet e njëjtë.

Mund ta ruani për 2-3 ditë në temperaturën e dhomës (nuk ka vezë dhe qumësht brenda, kështu që nuk ka asgjë për të prishur) ose në frigorifer deri në 6 ditë.

Stefanija Nestorovska / Foto: Arkivi Privat

SHËNIME DHE KËSHILLA:

→ Shurupi i panjës mund të zëvendësohet me çdo ëmbëlsues tjetër të lëngshëm. Agave, melasa, mjaltë, shurup hurma etj., në të njëjtën sasi.

Терот Gjalpi i bajames sigurisht që mund të zëvendësohet me çdo gjalpë tjetër arra ose me tahini.

→ Mund të përgatisni tërshërën tuaj në shtëpi duke përzier tërshërën në një blender derisa të merrni një strukturë me miell.

→ Mjedra mund të zëvendësohet me çdo frut pylli ose me mbushje sipas dëshirës suaj, si: qershi, manaferra, arra, kokos, çokollatë, etj.

Buka nuk është shumë e butë, por është shumë e shijshme. Nëse dëshironi që të jetë pak më “ëmbëlsirë”, është një rekomandim i ngrohtë që të shtoni një lugë sheqer kokosi ose copa çokollate.

Stefanija Nestorovska / Foto: Arkivi Privat
Video e ditës