FOTO | "Sporti i madh i Maqedonisë" - IOC i dha mirënjohje Andon Donçevskit

Foto: IOC

Sot në ambientet e KON-së ishte kryetrajneri i parë i Kombëtares së Maqedonisë në futboll Andon Doncevski.

Në emër të Unionit të Gazetarëve Sportiv të Evropës Juglindore, Presidenti i Nderit i IOC, z. Vasil Tupurkovski i dhuroi çmimin “Gjiganti Sportiv i Maqedonisë”.

Edhe presidenti i KON-it, Daniel Dimevski, Donçevskin e shpalli anëtar nderi të Komitetit Olimpik të Maqedonisë.

Foto: IOC
Foto: IOC
Foto: IOC

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës