FOTO | Të gjithë sytë nga gruaja që ishte në krah të Kate Middleton: Pas fytyrës së saj engjëllore fshihen skandale të shumta dhe askush nuk mund ta besojë se sa vjeç është

Kate Middleton dhe Kim Kyung Hee / Foto: George Cracknell Wright MEGA The Mega Agency Profimedia

Presidenti i Koresë së Jugut, Yoon Suk Yeol dhe gruan e tij Kim Klon-hee, së fundmi ishin në një vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe.

Ata morën pjesë në paradën zyrtare në Londër dhe më pas u mbajt një pritje magjepsëse për nder të tyre në Pallatin Buckingham.

Mikpritësit ishin mbreti britanik Charles III dhe mbretëresha Camilla, dhe Princesha dhe Princi i Uellsit luajtën një rol të rëndësishëm. Zonja e parë e Koresë së Jugut ka treguar stil të patëmetë të modës, i cili më parë ka qenë objekt polemikash, siç kanë qenë në të vërtetë shumë pjesë të tjera të jetës së saj. Kim jorealisht rinore ishte një aktore në afera të shumta.

Kim Kyon Hee dhe Camila / Foto: DANIEL LEAL / WPA / POOL SHUTTERSTOCK / EDITORIAL / PROFIMEDIA

Zonja e Parë e Koresë së Jugut, Kim Klon-hee, veshi një fustan luksoz të linjës A në të zezë klasike me detaje gri interesante dhe një çantë mini në Pallatin Buckingham si dëshmi e mëtejshme se sa shumë kujdeset për imazhin e saj të modës.

Mbretëresha Camilla e përshtati atë me një fustan të kuq luksoz dhe stilistët e saj arritën të përmirësonin ndjeshëm sensin e saj të modës pasi burri i saj u bë Mbret i Britanisë.

E pamë edhe gruan e presidentit të Koresë së Jugut me një pallto elegante gri në shoqërinë e Camilla dhe Kate Middleton. Stilingun e sajoi në mënyrë perfekte edhe për atë rast dhe fytyra e saj joreale rinore këtë herë la në hije edhe top modën.

Kim Kloon-hee është 10 vjet më e madhe se Kate Middleton, ajo është 51 vjeçe, edhe pse duket disa dekada më e re. Është sikur ajo të mos plaket fare. Pyetja është se çfarë fshihet pas gjithë kësaj? Të gjithë habiten kur dëgjojnë datën dhe vitin e lindjes së saj, dhe çfarë dihet tjetër për zonjën e parë kontroverse të Koresë së Jugut?

Ajo u akuzua për falsifikimin e CV-së së saj dhe kopjimin e Audrey Hepburn

Ajo është CEO dhe Presidente e Covana Contents, një kompani ekspozitash arti. Ajo ndoqi shkollën e mesme Myungil Gils, më pas u diplomua në Universitetin Kyong me një Bachelor të Arteve.

Ajo ishte një aktore në skandale të shumta dhe në vitin 2019 ishte nën hetim për gjoja marrjen e ryshfetit për të mbajtur një ekspozitë. Dy vite më parë shkruhej se në biografinë e saj ajo theksonte (zbukuruar) pa bazë marrëdhënien e saj me “New York University Stern School of Business”. Më vonë ajo kërkoi falje dhe tha se do t'i përkushtohej më shumë pozitës së saj dhe në vitin 2021 ishte nën hetim për korrupsion për keqpërdorime të supozuara në bursë, transmeton hani.co.kr.

Kim i është përkushtuar punës humanitare, por ajo u akuzua për kopjimin e aktores hollivudiane dhe humanistes së madhe Audrey Hepburn për shkak të mënyrës se si ajo përfaqëson avokimin humanitar. Është shkruar gjithashtu se ajo ka kopjuar stilin e veshjes së Jackie Kennedy-t dhe mungesa e saj në evente zyrtare për shkak të angazhimeve private është komentuar shumë ashpër, ndërsa fotoja e saj dhe presidentit amerikan Joe Biden duke e mbajtur për dore është vlerësuar si një diplomatike e papërshtatshme. veprojnë.

Kim dhe bashkëshorti i saj janë të martuar që nga viti 2012.

Foto: FOTO: YONHAP NEWS / NEWSCOM / PROFIMEDIA

Ekspertët e bukurisë së zonjës së parë të Koresë së Jugut

Pamjen rinore të kësaj zonje të parë e ka komentuar edhe Ainas Musa, themeluese e klinikës dermatologjike “Perla”: “Metoda të tilla si mbushësit e fytyrës dhe Botox janë të zakonshme për të arritur një pamje të rinovuar pa pasur nevojë për kirurgji”.

Këto trajtime mund të ndihmojnë në zbutjen e linjave të holla dhe rikthimin e volumit, duke i dhënë një pamje natyrale rinore”.

Pas paraqitjes së zonjës së parë të Koresë së Jugut qëndron parimi i "më pak grim, është më mirë", si dhe një regjim i rreptë i kujdesit ndaj lëkurës: "Lëkura me shkëlqim mund të jetë rezultat i një rutine të dedikuar për kujdesin ndaj lëkurës, e cila potencialisht përfshin trajtime mjekësore për fytyre dhe produkte te avancuara te kujdesit. Përveç trajtimeve profesionale, ndikim ka edhe stili i jetesës, pra një dietë e ekuilibruar, stërvitje e rregullt dhe hidratim i duhur”.

Mendimin e saj e ka edhe Laura Kay, ekspertja e bukurisë dhe themeluese e Laura Kay London, e cila theksoi se Kim Kyung-hee duket natyrale, dhe pak grim dhe një frizurë e thjeshtë ndihmojnë trendin “Undone beauty”.

Ajo përmendi se ka shumë mundësi që Kim të ishte duke shkuar për Botox dhe fillers në fund të fundit.

“Siç e dinë shumë ekspertë, të duhesh e natyrshme ose “e nënvleftësuar” vjen pas përgatitjeve të gjera dhe punës në prapaskenë për të arritur atë pamje perfekte, disa nga truket e preferuara të të famshmëve janë grimi i përhershëm dhe trajtimet me lazer”.

Laura Kay beson se gruaja e presidentit të Koresë së Jugut përdor produktet më të shtrenjta për kujdesin e lëkurës, pilingët më modernë të lëkurës dhe se trajtimet me laser janë rutina e saj, shkruan “Daily Mail”.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës