FOTO | Të gjithë sytë nga ajo: Jelena Djokovic shkëlqeu me një fustan 500 euro në tapetin e kuq në Madrid

Jelena dhe Novak Djokovic / Foto: SOPA Images / ddp USA / Profimedia

Jelena ковиokovi. mbrëmë ajo shkëlqeu në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Çmimet Sportive Laureus në Madrid, dorë për dore me bashkëshorti Novak Gjokoviç, i cili mori sërish këtë çmim prestigjioz për sportistin më të mirë.

Dyshja u shoqëruan në modë në tapetin e kuq. Ata u shfaqën me veshje të zeza të modës – Novak kishte veshur një kostum të zi me një hark, dhe Jelena një fustan elegant të zi që i zbulonte shpatullat.

Foto: EPA-EFE / Kiko Huesca

Jelena i mahniti të gjithë me zgjedhjen e veshjes së saj, të dizajnuar nga stilistja serbe Dragana Ognjenoviç, e cila kushton rreth 500 euro. Së bashku me fustanin, ajo kishte veshur bizhuteri diskrete, por të shtrenjta, ndërsa flokët i kishte në një topuz elegant.

Foto: EPA-EFE / Kiko Huesca

Ndërsa shkruajnë Media serbe bizhuteritë që ka veshur Jelena kanë firmën “Cartier”, dhe çmimet e copave janë marramendëse. Gjegjësisht, gjerdani ka 71 diamante prej 7,98 karatësh dhe 142 diamante prej 6,77 karatësh. Çmimi në faqen zyrtare është 194.000 dollarë. Vathët që ajo ka mbajtur janë të së njëjtës markë me gjerdanin, të përbërë nga 19 diamante 1,64 karat dhe 10 diamante 2,25 karat. Çmimi i tyre është 78.500 dollarë. Në dorën e saj ajo mbante një unazë, çmimi i së cilës është afër çmimit të vathëve.

E vetmja gjë që nuk dihet është nëse Jelena e ka blerë këtë bizhuteri apo “Cartier” ia ka dhënë për ta veshur, siç bëjnë yjet më të mëdhenj për evente prestigjioze si Oscar, Grammy etj.

VIDEO | Jelena Gjokoviç sinqerisht për prindërimin: Fëmijët e mi do të kenë trauma

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës