FOTO | Po sikur një ditë ylli të hynte në Shtëpinë e Bardhë? Kim Kardashian ka folur me Kamala Harris për reformën në drejtësi

Kim Kardashian dhe Kamala Harris / Foto: EPA-EFE/MICHAEL REYNOLDS / POOL

Ylli i realitetit Kim Kardashian, i cili është student i drejtësisë, foli me nënpresidentin amerikan Kamala Harris për reformat në ligjin penal në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Shtëpia e Bardhë, raporton Associated Press.

Media raportoi se tryeza e të enjtes nënvizoi përpjekjet e administratës për reformën e drejtësisë penale dhe mënyrën se si presidenti Joe Biden ka përdorur kompetencat e tij të faljes, veçanërisht për ata që janë dënuar për vepra jo të dhunshme të drogës, të cilët përballen me dënime më të gjata sesa do të kërkoheshin sipas ligjeve aktuale .

Foto: EPA-EFE / MICHAEL REYNOLDS / POOL

Shtëpia e Bardhë ftoi gjithashtu katër persona të cilët u falën javën e kaluar nga presidenti amerikan Joe Biden në tryezën e rrumbullakët.

Harris, një ish-prokuror, i tha audiencës se ai "beson në fuqinë e shëlbimit" dhe falënderoi Kardashian për përdorimin e platformës së saj për të rritur ndërgjegjësimin për rëndësinë e dhënies së një shans të dytë.

Ylli i famshëm i realitetit vizitoi Shtëpinë e Bardhë kur presidenti i Shteteve të Bashkuara ishte Donald Trump, ku u përpoq të luftonte për reforma në drejtësi.

Ajo dikur tha se babai i saj i ndjerë, avokati i famshëm Robert Kardashian, e frymëzoi atë për të filluar profesionin e avokatit.

Foto: EPA-EFE / MICHAEL REYNOLDS / POOL

Ndonëse ende studionte dhe larg kalimit të provimit të jurisprudencës, Kim, falë njohurive dhe aktivizmit të tij, arriti të lehtësojë lirimin e Alice Mary Johnson, e cila duhej të vuante një dënim të përjetshëm për përfshirje në trafik kokaine, pasi kreu 21 vjet burg. dënimi.

Johnson u fal nga presidenti i atëhershëm Trump dhe Kardashian pranoi se suksesi i saj në këtë rast u ndihmua pjesërisht nga fakti se bashkëshorti i saj i atëhershëm Kanye West ishte një mbështetës i presidentit republikan.

"Tani historia ime është e jotja": Taylor Swift publikon albumin e saj të 11-të në studio "Departamenti i poetëve të torturuar"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës