FOTO | Fotot shokuese të një prej aktoreve më të bukura serbe: Jeton në mjerim, ha në kuzhinën kombëtare

Foto: Ekrani i printimeve / YouTube / Facebook

Aktorja serbe Vesna Peqanac ka interpretuar në role të shumta në film, televizion dhe teatër.

Pranverë ishte i martuar me një regjisor të famshëm Zhivko Nikoliq, me të cilin ka dy djem dhe ka luajtur disa nga rolet e saj më të njohura në filmat e tij "Bukuria e vesit" dhe "Mrekullia e paparë". Publiku e mban mend mirë se si Jeka nga seriali “Gruaja nuk ka vdekur ende dhe nuk e dimë se kur do të vdesë”, dhe një pjesë të madhe të karrierës së saj e ka kaluar në “Atelier 212”.

Mirëpo, jeta nuk e përkëdheli aspak aktoren e njohur. Ajo humbi bashkëshortin dhe prindërit e saj në një kohë të shkurtër dhe tashmë fotot e saj janë shfaqur në Twitter Pranverë nga kuzhina kombëtare, me shprehje të trishtuar në fytyrë dhe shall në kokë, ka bërë të ditur serb "Lente".

“Një përdorues i rregullt i kuzhinës së Bamirësisë Fetare. “A e njihni gruan në këto foto?”, ka shkruar një përdorues në Twitter.

 

Shumë janë tronditur dhe tronditur nga kjo çështje e aktores.

"Nuk kuptoj. Teatrot ku punojnë aktorët a nuk paguajnë pension për artistët e tyre? “Si nuk kanë pensione aktorët?” pyeti një përdorues në Twitter.

“Nuk mund ta besoj se është kjo aktore. Sa e bukur ishte ajo në ditët e saj të reja. “Sikur dikush të kishte thithur jetën prej saj”, shtoi një përdorues tjetër në Twitter.

Kishte nga ata që kritikuan kolegët e saj nga profesioni i aktorit.

"Fatkeqësi. Dhe disa kolegë të saj janë arrogantë dhe kërcënojnë se do të largohen nga vendi, sepse, imagjinoni, nuk kanë trajtimin e “përshtatshëm”. Ku është ai solidaritet kolegjial? Asaj nuk ka pse t’i jepet ndihmë, por mund t’i ofrohet një punë”, thuhet në një nga komentet.

Ndryshe, aktorja dikur ka përshkruar se çfarë ferri po kalonte.

- Në momentin e bombardimit Vivko perëndim. Ndjeva dhimbje të madhe, shumë trishtim. Një djalë shkoi të bëhej murg. Ai tha: “Më janë shembur të gjitha muret”. Vështrova murin i dëshpëruar. Dikur ishim një familje e madhe, e lumtur, harmonike dhe punëtore, nuk luaja dot, kërkova pension. Detyra e humoristit është t'u sjellë gëzim njerëzve dhe unë nuk kam më gëzim. Pensioni - 7.000 dinarë. Ne ishim të uritur. Mendova se për shkak të kësaj e humba plotësisht kujtesën. Një pronare e mëshirshme në supermarketin afër shtëpisë na jepte ushqim me kredi për vite me radhë, ajo i pëlqente filmat e Zivkos. Ai ishte ende gjallë. Mbaj mend që një herë mora para dhe mund të zgjidhja nëse do të shkoja në treg apo do të ktheja një pjesë të borxhit. Megjithatë, shkova në treg. Një qepë e re po shikonte nga çanta ime dhe unë po rrotulloja gjithë lagjen që ajo të mos më shihte. i thashë Vivko, dhe më tha: “Luaje në skenë. Dhe kjo është jeta - tha ajo në një rast Pranverë për “Novosti” serb.

Pas vdekjes së bashkëshortit të saj, dolën raporte se aktorja ishte abuzuar nga djali i saj dhe kishte ikur nga shtëpia e familjes në një strehë për viktimat e dhunës në familje. Megjithatë, Pranverë ajo kurrë nuk donte të fliste për këtë, por e mbajti telashet e saj në heshtje.

Fati i tmerrshëm i Vesna Peќаanac: Djali i saj e abuzoi për vite me radhë, ajo i mbijetoi një tragjedie të madhe, ajo gjeti strehë në një strehë

Video e ditës