FOTO | Dy mumie të reja 'aliene' u zbuluan në Peru, njëra ishte shtatzënë

Foto: Ilustrim / Wikimedia Commons

Ekspert i UFO-ve sugjeroi që mumiet, duke përfshirë atë që duket të jetë shtatzënë, mund të jenë hibride alien-njerëz.

Dy mumie të sapo zbuluara, të cilat pretendohet se janë alienet, janë në qendër të një mosmarrëveshje e ashpër ligjore në Amerikën e Jugut.

Eksperti i vetëshpallur i UFO-ve Jaime Mosan e thërret atë qeveria peruane për ta lejuar të dërgojë dy "mumje" të sapo zbuluara në laboratorë të avancuar në SHBA për testim.

Ai citoi kolegë shkencëtarë që pretendojnë se mostrat e reja përmbajnë ADN "30 për qind e panjohur".

Megjithatë, arkeologët peruan pretendojnë se dy mumiet, njëra prej të cilave është shtatzënë, ato mund të jenë të thjeshta njerëzit e lashtë të cilën e gërmuan grabitësit e varreve.

Beteja e fundit e zotit Mawsan për të provuar se alienët ekzistojnë mes nesh vjen pasi ai sugjeroi se dy figurat e zbuluara mund të jenë hibride të alienët dhe njerëzit. Ai në mars të këtij viti iu nënshtrua ekzaminimeve fillestare me rreze X dhe ultratinguj të trupit.

 


Bashkë gazetare Joyce Mantilla pretendon se pamjet tregojnë se figura shtatzënë, thirri Monserat, e ka në vetvete fetus me tre gishta "tridaktyl", thekson britanikja “Express”.

Debati erdhi në krye në prill kur policia peruane sulmoi konferencën për shtyp të Mausan për të zbuluar trupat e rinj, duke synuar të konfiskonte një nga trupat e rinj të mumifikuar.

Ai tha Daily Mail: “Tashmë është ngritur një padi për 300 milionë dollarë. Ne do të negociojmë me Perunë që të lejohet të eksportojë mostrat që do të prodhohen në Amerikë”.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës