FOTO | E ke prishur ujin vetë: vajza e Bruce Willis ka lindur në shtëpi

Foto: Instagram/rumerwillis

Vajza e Bruce Willis и Demi Moore, Rumer Willis zbuloi detajet e lindjes në shtëpi dhe tronditi botën duke e zbuluar atë e ke thyer ujin vete.

Kohët e fundit, është gjithnjë e më popullore që gratë të lindin në shtëpi, ndaj edhe Rumer Willis e bëri këtë.

Pasi u bë e ditur se aktori i njohur Bruce Willis vuan jo vetëm nga afazia, por edhe nga çmenduria, e cila dalëngadalë po e bën të vetën, fokusi nuk është vetëm tek ai, por edhe tek familja e tij dhe veçanërisht tek vajzat që ka marrë. martesa e tij e parë me Demi Moore. Në detin e lajmeve të këqija, megjithatë, kishte një lajm të mirë, ai së fundmi u bë gjysh, trashëgimtarja e tij e moshuar Rumer Willis solli në jetë një vajzë të shëndetshme para shtëpisë së saj.

Foto: Instagram/rumerwillis

Në prill, Rumer dhe partneri i saj, Derek Richard Thomas, vendosën që ajo të lindte në shtëpinë e tyre, në vend të spitalit dhe sollën në jetë një vajzë, të cilën e quajtën Luetta.

Gjegjësisht, kur ajo u shfaq në podcastin e Informed Pregnancy, ajo tha se lindja e saj ishte e shpejtë dhe ajo "u zgjerua nga 5 centimetra në 20 për rreth një orë", por problemi ishte se uji i saj nuk u thye natyrshëm, gjë që ajo e konfirmoi doula e saj. që e ndihmoi.

Kujtojmë, një doula është një person që shoqëron gruan shtatzënë gjatë lindjes, i jep asaj mbështetje emocionale dhe e ndihmon atë të sjellë sa më lehtë fëmijën në botë.

Foto: Instagram/rumerwillis

“Ajo po më kontrollonte dhe ndjeu se uji im po fryhej, por nuk kishte shpërthyer ende, gjë që ishte çmenduri. Dhe kështu mendova, 'Epo, a duhet ta godasim me thikë?'”, shpjegoi Rumer, duke shtuar se doula e saj jo vetëm që e miratoi idenë, por i sugjeroi Rumerit ta bënte vetë.

“E futa gishtin deri në fund, ndjeja gjithçka dhe ishte çmenduri. E ndjeja qesen e vogël me ujë. "Ndihet si një tullumbace uji, por me një membranë pak më të fortë," shpjegoi ajo.

Foto: Instagram/rumerwillis

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës