FOTO | Miss ruse në shënjestër të kritikave: Përdor shumë photoshop-in dhe në live duket “plastike”

Foto: Instagram/Natalia Oskar

Modelja dhe këngëtarja ruse Natalia Oscar fitoi edicionin vjetor të konkursit kombëtar rus të bukurisë "Mrs World", i cili është konkursi i parë ndërkombëtar i bukurisë për gratë e martuara dhe është mbajtur tradicionalisht që nga viti 1984.

Oscar fitoi garën nga 83 femra, të cilat luftuan për kurorën magjepsëse.

E teksa bukuroshja ruse ka festuar fitoren, teleshikuesit para ekraneve të vegjël janë tronditur nga pamja e saj. Sipas shumëkujt, ajo dukej shumë ndryshe nga mënyra se si duket në fotot e saj në rrjetet sociale.

Foto: Instagram/Natalia Oskar

Një numër rusësh e kritikojnë Oskarin për përdorimin e shumë mjeteve të redaktimit të fotografive, deri në atë pikë sa duket i panjohur drejtpërdrejt. Gjithashtu, shumë thonë se modelja duket “plastike” dhe “jotërheqëse” për shkak të korrigjimeve të saj kozmetike.

"Nëse kjo është gruaja më e bukur ruse, atëherë çfarë mund të themi për pjesën tjetër?", "Ajo duket shumë keq". Pra, cilat janë kriteret dhe a ka fare?”, “Ka një rregull që nuk diskutohet për bukurinë, por këtu është e mundur”, thonë rusët, të cilët nuk janë dakord me fitoren e saj.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës