FOTO | “Ronaldo ke një grua të keqe pranë”: Xhaxhai i Georgina paralajmëron futbollistin

Georgina Rodriguez
Georgina Rodriguez / Foto: Printscreen / Instagram

Ndërkohë që futbollisti Cristiano Ronaldo dhe e fejuara e tij Georgina Rodriguez po shijojnë idilin e familjes dhe presin binjakë, familja e saj nuk është e emocionuar me përrallën e tyre.

Sipas mediave të huaja, seriali dokumentar i Netflix “Unë jam Dahlia“(Soy Georgina) duhet ta shohë dritën e ditës së shpejti. Është një serial për jetën e Georgina Rodriguez, dhe ajo përshkruhet si një portret emocional i përditshmërisë së “nënës, ndikueses, gruas së biznesit dhe partnerit të Christiano Ronaldo".

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Netflix Spain (@netflixes)


E ndërsa bota po përgatitet të shohë se çfarë na ka përgatitur tashmë futbollisti i kombëtares portugeze dhe Manchester United dhe partnerja e tij e jetës, familja e saj bën të ditur se nuk do ta ndjekë me qetësi dhe admirim historinë e familjarit të tyre.

Domethënë, Jesus Hernandez, xhaxhai i bukuroshes Dahlia, iu drejtua mediave për t'u treguar se ajo i ktheu përgjithmonë shpinën familjes kur e takoi Ronaldo dhe se ata mendojnë Dahlia me turp prej tyre.

- Ajo ka turp për ne dhe ndoshta mendon se është më e mirë se ne, sepse ne nuk jetojmë në luks si ajo. Unë kurrë nuk kam kërkuar asgjë prej saj! Pasi ishte me të, më thirri një a dy herë dhe isha unë që luftova për të siguruar një jetë të denjë për motrën dhe atë, për të paguar rrymën, ujin. Unë bëra gjithçka, Dahlia "Ai jetoi me mua si adoleshent kur dhëndri im u kthye në Argjentinë," tha ai. Hernandez.

Babai i Dahlia u arrestua dhe u dënua me pesë vjet burg për trafik droge pas një tentative të dështuar për të kontrabanduar kokainë nga Spanja në Francë.

Hernandezgjithashtu e fajësoi atë Dahlia dhe për të mos thirrur familjen për t'i informuar kur i kishte vdekur babai.

Siç raporton “Sun”, daja i Dahlia thënë publikisht Ronaldo se ai ka pranë vetes "të keqen nga një grua" dhe se duhet ta thërrasë nëse dëshiron të dijë më shumë për të, ndërsa vajza e Hernandez, Lidia ajo shtoi se “të gjithë do ta kuptojnë se çfarë lloj personi Georgina Rodriguez".

Përveç kësaj Jezusin, iu drejtua mediave dhe Patricia Rodriguez, gjysmë motra e Dahlia, e cila është e zhgënjyer sepse i kërkoi bukuroshes ta pyeste Ronaldo për të firmosur këmishën e ditëlindjes së djalit të saj.

- Përgjigjja ishte "jo". Nuk donte të prishte pushimet, më tha – tha Patricia.

Christiano Ronaldo и Georgina Rodriguez kanë qenë së bashku që nga viti 2016, dyshohet se punonin si asistente pazari në një dyqan mode Gucci. Ndërsa marrëdhënia e tyre përparonte, Dahlia arriti sukses në rritje si model dhe ndikues.

Shumë shpejt çifti filloi të jetonte së bashku dhe të kujdesej për fëmijët Ronaldo, Christian Jr., Eva dhe Mateo. Më pas ata morën vajzën e tyre Alan, dhe së shpejti Dahlia do të lindë binjakë.

Çifti është thuajse i pandarë, a Dahlia shoqëron të dashurin e tij si në udhëtime ekzotike ashtu edhe në të gjithë Evropën. Së fundmi ata kanë ndërtuar një fole familjare pranë Mançesterit, ku futbollisti jeton sërish pas kthimit në klubin më të famshëm të futbollit në këtë qytet.

Video e ditës