FOTO | Thanë “po” 32 vite më parë: Lepa Brena dhe Boba Zhivojinoviç festojnë përvjetorin e martesës

Foto: Instagram/Lepa Brena

Ylli më i madh jugosllav E bukur Brena (63) sot feston 32 vjetorin e martesës me bashkëshortin e saj, ish-tenistin Sllobodan Zhivojinoviq – Boba (60).

Me atë rast ajo ka shpërndarë dy foto të vjetra të të dyve, njëra prej të cilave është nga festa e dasmës së tyre.

“Gëzuar përvjetorin, 7.12.1991/XNUMX/XNUMX”, ka shkruar ajo dhe ka shtuar emoticon yll, tërfili dhe zemre.

Foto: Instagram/Lepa Brena

Ata u takuan në kulmin e karrierës së tyre

Historia e dashurisë së këtij çifti ka nisur në vitin 1986.

“Kur u njoha me Bobën, më pëlqeu spontaniteti dhe ndershmëria e tij dhe e dija që, ashtu si unë, nuk kishte shumë kohë për të humbur, sepse atëherë karriera jonë ishte në lulëzim. Thashë me vete - tani ose kurrë! Më kujtohet, jemi takuar pas premierës së pjesës së parë të filmit 'Let's Love' në Shtëpinë e Sindikatave. Na prezantoi Raka Djokić, menaxheri im”, tha Brenna dhe Boba vazhdoi.

Foto: Instagram/Lepa Brena

“Duhet ta kisha takuar Brennën shumë më herët sepse donim ta punësonim për të kënduar në një turne tenisi. Por Raka Djokiq, menaxheri i saj, e më pas edhe kumbari ynë, na justifikoi se Brenna ka shumë obligime. Por është e vërtetë, ajo performonte gjatë gjithë kohës. Kur më në fund u takuam, Brenna erdhi tek unë dhe më tha: 'Ku ke qenë gjithë këto vite?' Ishte një takim fatal dhe muajt e parë ishin shumë të vështirë. Ne e shfrytëzonim çdo moment të lirë për të qenë bashkë. Po vija nga Ibiza në Cyrih, vetëm për ta parë”, tha ish-tenistja.

Foto: Instagram/Lepa Brena

"Dasma e Shekullit"

Për shkak të dasmës së tyre, edhe emisioni i lajmeve Dnevnik është ndërprerë në mënyrë që çifti t'i bashkohet programit live. Dita e tyre e veçantë u quajt “dasma e shekullit”. Mediat raportuan se për organizimin e dasmës janë shpenzuar 50.000 mijë marka gjermane. Të ftuarit u trajtuan me 650 lloje të ndryshme ushqimesh. Pas dasmës, ata publikuan një regjistrim në kasetë VHS, i cili nuk ishte i zakonshëm në atë kohë.

Në një rast këngëtarja ka folur sesi kanë kaluar gjithçka në martesën e tyre.

“Unë dhe Boba kemi pasur fatin të rritemi së bashku përmes martesës, të qeshim së bashku, të qajmë së bashku, të kalojmë gjithçka së bashku. Na bashkuan jo vetëm gjërat e bukura, nga të cilat kishte gjithmonë shumë, por edhe situatat e vështira që mbijetuam së bashku - rrëmbimi i një fëmije, shembja e shtetit, vdekja e një prindi... Atëherë do të shihni nëse personi pranë jush është me të vërtetë partneri juaj i jetës. Sepse është e lehtë të jesh i mirë kur gjithçka është mirë”, tha Brenna.

Lumturia e tyre u trazua nga rrëmbimi i djalit të tyre Stephen (31), i cili u rrëmbye më 23 nëntor 2000 para shtëpisë së tyre. Djali tetë vjeçar u kthye në shtëpi i gjallë dhe shëndoshë pas pesë ditësh. Përveç Stefanit, çifti ka edhe një djalë 25-vjeçar Fitimtar.

Ish-tenistja ka edhe një djalë nga martesa e mëparshme, Filipi (38), i cili është bashkëshorti i këngëtares së njohur Aleksandra Prijovi. (28).

FOTO | Tregoi këmbët 2 metra: Brena bukuroshe e buzëqeshur shijon një koktej ekzotik

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës