FOTO | Kopertina e parë me një grua shtatzënë tronditi botën: Jam prova e gjallë…

Foto: Instagram

Burri transgjinor shtatzënë, Logan Brown, ka pozuar për kopertinën e numrit “Krenaria” (Krenaria) e revistës “Glamour”. Në vetë titullin thuhet:

“Unë jam një burrë trans shtatzënë dhe ekzistoj. Çfarëdo që të thotë dikush, unë jam provë e gjallë.''

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga British GLAMOR (@glamouruk)


Ai pozoi me një kostum të pikturuar në trupin e tij dhe miliona njerëz nuk reshtin së komentuari në kopertinë.

Logan Brown është një burrë transgjinor që mbeti shtatzënë person jobinar që merret me artin. Logan tërhoqi vëmendjen e publikut kur filloi të ndante përvojën e tij në shtatzëninë e blogu Up The Duff Man.

 

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga LoGaN (@loganecbrown)


27-vjeçari thotë se shtatzënia e tij ishte e papritur dhe ai ndjeu sikur "e gjithë bota ndaloi" kur testi që bëri tregoi një rezultat pozitiv.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga British GLAMOR (@glamouruk)


Ai thotë se ishte viktimë e komenteve të shumta pas publikimit të lajmit në rrjetet sociale.

Burrat nuk mund të mbesin shtatzënë”, shkruan ata në komente.

"Unë jam prova se mundem," thotë Logan.

Chloe dashuron nga revista Glamour u takua me Logan pikërisht dy javë para se ajo të lindte vajzën e saj I ri, për të diskutuar dashurinë, disforinë gjinore dhe çështje të tjera që mundojnë njerëzit transgjinorë.

“Ajo që më bën të ndihem i fuqishëm si një burrë trans është se kushdo që të them se jam, unë jam ai person dhe askush nuk mund ta heqë kurrë këtë nga unë”, tha ai në një tekst që tërhoqi shumë vëmendje, si në Britania si dhe në botë.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga British GLAMOR (@glamouruk)


Ai aktualisht është duke shkruar dy libra, autobiografi dhe një për të tijën shtatzënia, të cilën ai e quajti “Barku i babait tim”.

Natyrisht që në këtë faqe të parë ka pasur komente të shumta.

"Ky është fundi", "Dhe ne e kemi pasur", "Katastrofë", "Kjo botë ka shkuar prej kohësh atje ku nuk duhet", "Nuk kam fjalë", "Sytë e mi nuk mësohen me këtë. “, “Të drejtën e kuptoj me zgjedhje, por nuk ka nevojë për këtë lloj promovimi”, “Kjo nuk është e natyrshme dhe ky është fundi i çdo historie”, shkruajnë shumë...

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës