FOTO | Aktorja, prindërit e së cilës ngriheshin në shtëpi foli: nuk më lanë brenda për 10 vjet!

Foto: Profimedia / Instagram

Aktorja Alicia Witt njoftoi vdekjen tronditëse të prindërve të saj, të cilët një muaj më parë u gjetën të vdekur në shtëpinë e tyre të rrënuar në Massachusetts. Çifti i moshuar ka ndërruar jetë nga hipotermia (ngrithja) dhe u është fikur ngrohja.

Alicia Uit ka postuar një status në Facebook në të cilin publikisht u ka thënë lamtumirën prindërve dhe ka shpjeguar se si ka ardhur situata tragjike. Aktorja e hodhi poshtë kategorikisht mundësinë që arsyeja të mos i kishte ofruar ndihmë, duke pretenduar se për më shumë se 10 vite nuk e kishin lënë të hynte në shtëpinë e tyre dhe se nuk e dinte se në çfarë gjendje ishte.

“Prindërit e mi nuk ishin pa para. Ata ishin shumë kokëfortë, shpirtra të mirë, por me këtë bënin zgjedhjet e tyre nga të cilat nuk mund t'i shmangja. Unë i ndihmova ata, në të gjitha mënyrat që munda - në të gjitha mënyrat që më lejuan. Nuk e kisha idenë që ngrohja e tyre ishte e fikur. Nuk do ta kuptoj kurrë se si dhe pse vendosën të mos ma thonë këtë, të mos më lënë t'i ndihmoj. “Më është thyer zemra”, ka shkruar aktorja në profilin e saj në Facebook.

Alisha ajo tha se kishte luftuar dhe sado që të ndihmonte, nuk mund të bënte asgjë për ta. Ajo shpjegoi se i kishte lutur, qante dhe përpiqej t'i kuptonte, u përpoq t'i bindte që ta linin t'i ndihmonte të lëviznin, por çdo herë ata ishin të zemëruar me të, duke i thënë se nuk kishte të drejtë t'u tregonte se si të jetonin dhe se ata mbanin gjithçka nën kontroll.
Ajo gjithashtu tha se detektivi i kishte thënë përmes telefonit se prindërit e saj ishin gjetur të vdekur pasi ajo kishte thirrur ndihmën sociale sepse ishte e shqetësuar se ata nuk e kishin thirrur.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga Alicia Witt (@aliciawitty)

Dyshohet se çifti i të moshuarve ka ndërruar jetë nga hipotermia pasi njëra është gjetur me pallto. Por shëndeti i tyre u përkeqësua me kalimin e kohës për shkak të babait të saj Роберт (87) po luftonte me kancerin dhe nëna e saj Diane (75) kishte sëmundjen e Parkinsonit.

Alicia Uit e filloi karrierën e tij në 1984 vetëm tetë vjet më pas David Lynch e punësoi në filmin “Dina”. Ajo u shfaq gjithashtu në serialin "Twin Peaks" të të njëjtit regjisor dhe luajti në një sërë serialesh të njohura si "The Sopranos", "Two and a Half Men", "The Living Dead" dhe "Portokallia është e Zeza e Re". ".

FOTO | Prindërit e aktores së njohur janë gjetur të vdekur në shtëpi, i njohur si shkaku i mundshëm i vdekjes

Video e ditës