FOTO | Princi William është “kapur” në një restorant homoseksual në Poloni

Foto: EPA/Screenshot/Instagram/Mihal Zaczynski

Princi William i befasoi darkuesit në një restorant homoseksual në Varshavë, Poloni me vizitën e tij, duke u ulur mes tyre dhe duke porositur një vakt nga menyja.

Vizitorët e restorantit Buetero Bistro, i cili është përshkruar si një "hapësirë ​​queer", u befasuan kur panë trashëgimtarin britanik të fronit duke shijuar një darkë që kushtoi më pak se 10 euro.

Një nga të ftuarit shkrepi një foto të princit 40-vjeçar teksa ishte ulur në tavolinën e tij, i veshur rastësisht me një këmishë pa kravatë.

Burimi për Daily Mail zbuloi se "një ekip nga Kensington Palace kishte rezervuar një restorant lokal afër vendit ku ata po punonin dhe Princi William vendosi të vinte me ta".

“Ishte një natë e mrekullueshme. Ekipi ishte vërtet i nderuar që princi t'i bashkohej”, tha burimi për tabloidin britanik.

Foto: Screenshot/Instagram/Michal Zachinski

Pronari i restorantit zbuloi se Princi William kishte porositur një sanduiç me mish derri dhe ishte i kënaqur me ushqimin.

Rastësisht, princi po viziton Poloninë për të shprehur mbështetjen e tij për vendin pasi ai ka ndihmuar refugjatët e zhvendosur nga lufta në Ukrainë.

Gjatë udhëtimit të tij zyrtar, ai u takua edhe me ushtarë britanikë dhe polakë në kufirin ukrainas-polak dhe i vlerësoi ata.

Më shumë lajme të Princit William:

Princi William bëri një vizitë të papritur në trupat britanike në Poloni, Princesha Kate është me të

"Unë kurrë nuk kam qenë kumbari i William": Princi Harry zbulon një tjetër gënjeshtër të madhe mbretërore

“Ai pështyu Meghanin, më pas më sulmoi dhe më rrëzoi në tokë”: Harry zbuloi detaje tronditëse të sherrit me William

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës