FOTO | Amerika ka një Miss të re: Bukuroshja me fytyrë engjëllore bëri histori

Foto: Instagram

Miss Amerika e re R' Bonnie Gabriel është filipinasja e parë në 60 vitet e fundit që fiton konkursin prestigjioz të bukurisë. Ajo do t'i përfaqësojë ata Kopsht në zgjedhjet e ardhshme për Miss Universe në janar 2023.


- Jam shumë i lumtur që përfaqësoj vendin tim në konkursin prestigjioz. Vajzat nga Filipinet vazhdojnë të më dërgojnë fjalë mbështetjeje dhe mesazhe në Instagram, unë do të qaj nga lumturia. Jam e nderuar që mund të përfaqësoj femrat e mia – ka thënë modelja, përcjellë revista “People”.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga R'Bonney Nola (@rbonneynola)


Siç është paralajmëruar "ABC News", 2022 është viti i parë që Teksasi është përfaqësuar në konkursin Miss USA nga një grua me origjinë aziatike.

Dhe kush është R'Bonnie Gabriel?

R'Bonnie u diplomua në Universitetin e Teksasit me një diplomë në Dizajn Mode. Ajo punon si dizajnere, qëllimi i së cilës është të krijojë një gardërobë të qëndrueshme për mjedisin nga materialet e ricikluara.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga R'Bonney Nola (@rbonneynola)


Kujtojmë, filipinasin e fundit që përfaqësoi SHBA-në në përzgjedhjen për Miss Universe ishte Maisel Wilson dhe atë në vitin 1962.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga R'Bonney Nola (@rbonneynola)

Video e ditës