FOTO | Hurrem Sultan festoi 39-vjetorin: Torta e ditëlindjes thotë diçka tjetër

Foto: Printscreen Instagram

Aktorja e njohur turko-gjermane Maryam Userli e cila pushtoi botën në serialin e njohur “Sulejmani i Madhërishëm” në rolin e Huremit karizmatik dhe ambicioz, ditë më parë festoi ditëlindjen. Shumë u hutuan nga qirinjtë numër 2 dhe 9 në tortë, ndaj fansat pyesnin veten nëse aktorja bukuroshe po festonte 29 apo 39 vjetorin e lindjes? E vërteta është se Maryam festoi ditëlindjen e saj të 39-të dhe fakti që ajo u bë për një moment 10 vjet më e re ishte vetëm një shaka.


Fotot e ditëlindjes që aktorja ka ndarë me ndjekësit në profilin e saj në Instagram kanë marrë mbi 100.000 mijë pëlqime në kohë rekord dhe fansat e aktores i kanë uruar urimet më të mira.


Maryem, e cila me rolin e Hurem-it frymëzoi të gjitha femrat e botës që të fillonin t'i lyenin flokët në të kuqe, për festën e ditëlindjes shkëlqeu në një korse blu baby, kombinuar me një fund të së njëjtës ngjyrë me një model lulesh. Prej kohësh nuk është flokëkuqe dhe flokët ngjyrë mjalti ishin të stiluara në mënyrë perfekte me gërsheta.


Para festës zyrtare të ditëlindjes, Meirem ka festuar ditëlindjen në shtëpinë e saj me dy vajzat dhe bashkëshortin. E stiluar në mënyrë perfekte me kurora me lule natyrale, aktorja ka postuar foto spontane të saj duke pozuar me të dashurit e saj.


Ato për të cilat aktorja krenohet më shumë janë vajzat e saj. Në fillim të vitit të kaluar Merjem solli në jetë për herë të dytë dhe solli në jetë vajzën Lily Koi, babain e së cilës ende nuk e ka zbuluar për publikun.

“Lara, babi dhe unë jemi shumë të lumtur që e bëmë familjen tonë më të madhe”- shkruante ajo më pas.

Ajo lindi vajzën e saj të parë Lara në vitin 2014 me milionerin Khan Ates, i cili e la pas 2 vitesh lidhje kur ajo mbeti shtatzënë.


Pas krizës së tmerrshme nervore që i parapriu ndarjes, Merjem tentoi të vriste veten duke u hedhur nga ballkoni, por për fat ajo shpëtoi dhe ndërroi jetë vetëm me lëndime të lehta. Shumë shpejt ajo u shtrua në një spital për sëmundje psikiatrike dhe mendore në Gjermani, për këtë arsye u zëvendësua nga një aktore tjetër gjatë xhirimeve të serialit “Sulejmani i Madhërishëm”.


Ajo nuk dëshiron të flasë për babanë e vajzës tjetër, sepse mendon se kjo mund të ndikojë në marrëdhënien e tyre dhe nuk mund të kalojë më një skenar të ngjashëm.

Video e ditës