FOTO | Rrëfimi tronditës i vajzës së Bruce Willis: "E injorova sëmundjen, mendova se nuk isha më i interesuar për të"

Foto: Instagram

Një nga aktorët më të famshëm të Hollivudit, Bruce Willis vitet e fundit ai ka qenë në fokus të mediave për shkak të diagnozës së vështirë me të cilën po përballet.

Willis fillimisht u diagnostikua me afazi dhe më vonë me demencë frontotemporale. Duke qenë se ai ka një familje të madhe dhe disa nga fëmijët e tij janë personazhe publike, mediat marrin lehtësisht detaje të reja për gjendjen e tij shëndetësore, por edhe se si ka ndikuar diagnoza e aktorit.

Foto: Instagram/ buuski

Vajza e tij Tallulah, e cila kalon shumë kohë me të atin, është shprehur shumë e hapur për këtë çështje. Ajo, për Vogue ajo ka shkruar hapur për fillimet e sëmundjes së të atit dhe shenjat e shfaqura, të cilat familja i ka injoruar.

“Për një kohë të gjatë e dija se diçka nuk shkonte. Gjithçka nisi me disa përgjigje të paqarta, të cilat e gjithë familja i lidhi me humbjen e dëgjimit”, ka shkruar Talula.

Foto: Instagram/ buuski

Ajo vetëm dyshoi se reagimet e tij ndaj mjedisit ishin një shenjë se ai nuk ishte më i interesuar për të, duke menduar se ishte plotësisht i përkushtuar ndaj gruas së re dhe dy fëmijëve.

“Ai kishte dy fëmijë me njerkën time, Emma Heming Willis dhe mendova se kishte humbur interesin për mua. Nuk jam mjaftueshëm e bukur për nënën time, nuk jam mjaft interesante për babain tim”, ka shtuar Tallulah.

 

Foto: Instagram/ buuski

Ajo tregoi se nuk ishte krenare për shmangien dhe mohimin e vazhdueshëm të shenjave të sëmundjes së tij. Ajo gjithashtu deklaroi se një nga arsyet pse e injoroi të gjithë situatën ishte se në të njëjtën kohë ajo vetë po luftonte me çrregullime të rënda, përfshirë anoreksinë.

“Ndërsa unë po luftoja me dismorfinë time dhe po flisja për të në Instagram, babai im po luftonte në heshtje”, ka shkruar ajo.

Megjithatë, Tallulah arriti të rikuperohej dhe tani e kalon gjithë kohën e lirë me babain e saj, si dhe me pjesën tjetër të familjes, përfshirë edhe nënën e saj. Demi Moore, motrat Rumer и Skaut dhe gjysmë motrat Posta и Evelyn.

Foto: Instagram/ buuski

Sa herë që ajo viziton babain e saj, ajo fotografon çdo moment për të dokumentuar kohën e tyre së bashku dhe thotë se ka çdo postë zanore nga ai të ruajtur në një hard disk.

Gruaja e Bruce Willis tregoi se çfarë bëri vajza e saj nëntë vjeçare për të

VIDEO | Bruce Willis festoi ditëlindjen e tij të 68-të me vajzat e tij, ish-bashkëshorten dhe gruan aktuale

FOTO | Bruce Willis u bë gjysh, vajza e madhe Rumer lindi një vajzë

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës