FOTO | Një portret i Kate Middleton tronditi publikun: Të gjithë thonë se princesha nuk i ngjan vetes

Kate Middleton / Foto: EPA

Nuk ka shumë kohë që është zbuluar për publikun portreti i ri i mbretit Charles dhe tashmë është zbuluar një tjetër portret i një prej të preferuarve të familjes mbretërore britanike, i cili ka shkaktuar reagime negative.

Përkatësisht, revista “Tatler” ka publikuar një ballinë me një portret të Princesha Kate Middleton për t'i “nderuar guximin e saj”, dy muaj pasi ajo njoftoi në një video se vuante nga kanceri. Portreti tregon banketin e saj të parë shtetëror gjatë mbretërimit të mbretit Charles.

Portreti është pikturuar nga piktorja britaniko-zambiane Hannah Uzor, e cila ka përdorur fotografi të ndryshme të princeshës për frymëzim. Përveç portreteve të princeshës, revista botoi edhe portretet e mbretëreshës së ndjerë Elizabeth II dhe mbretit Charles.

“Kopertina plotëson triptikun mbretëror me një portret të ri”, thuhet në revistë.

Foto: Instagram / tatlermagazine / akojegallery

Megjithatë, shumë nuk u kënaqën me portretin e princeshës së dashur, kështu që nën portret pati komente të shumta negative.

"Pra po tallesh?" Epo, ajo nuk duket aspak kështu!”; "Kjo duket sikur e ka vizatuar një fëmijë"; "Kush ju bëri një portret kaq të tmerrshëm?"; "Hajde, kjo është e tmerrshme!" Jo, më falni, është mirë për një shtatëvjeçar!”; “Çfarë portreti i tmerrshëm i një gruaje kaq të bukur”, ishin disa nga komentet.

Catherine është përpara William në popullaritet: Princi i urryer Andrew në vendin e fundit

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës